Az Alzheimer című alkotás rendezője, Kollár István szerint az egész világon, így hazánkban is kezdik felfogni, kimondani a szakemberek a súlyos igazságot: a demencia, az Alzheimer egy új népbetegség, amely ma éppúgy rengeteg áldozatot szed, mint a rák, vagy egykor a pestis. Sajnos felkészületlenül érte a tudományt, az orvosokat és a családokat is. Senki nem tudja, kinek mi a feladata, ki kihez fordulhat, hol és mi a segítség.
A film ezt a kaotikus helyzetet próbálja orvosolni némiképp; fogalmakat, folyamatokat tisztáz betegek és orvosok bemutatásával.
Az Alzheimer egy mindenki számára lebilincselő, érdekes, megdöbbentő, elgondolkodtató dokumentumfilm egy olyan betegségről, ami egyre több embert érint. Megszólal több hozzátartozó, orvosok, főorvosok, akik úttörő szerepet játszanak hazánk Alzheimer-kutatásában és orvoslásában. Bemutatja azt az orvost is, aki elindította az Alzheimer Klubokat Magyarországon, és aki Franciaországban magas szinten foglalkozik Alzheimeres betegekkel, itthon pedig orvosokat képez. Megismerteti az egész világ számára példaértékű francia szociális rendszert, valamint a magyar civil kezdeményezéseket. Megszólalnak a pszichiátria, neurológia jeles képviselői, szól az otthoni és intézményi ápolás különbségeiről, a magyar és nyugati diagnosztika különbségeiről.
Az Alzheimer című, díjnyertes dokumentumfilmet április 12-én, pénteken láthatja a gyulai közönség az Erkel Ferenc Művelődési Központban. A 17 órakor kezdődő, díjtalan vetítést követően Kollár István, a film alkotója és dr. Menyhárt Miklós főorvos beszélget a betegségről.
Forrás: Gyulakult