Álnéven indította el írói pályáját a Békés Megyei Könyvtár egykori munkatársa

2024. május 10. 09:20 | Csiffáry Zsuzsanna

Csütörtökön délután a Békés Megyei Könyvtárba látogatott el Nyári Katalin. Az írónő közönségtalálkozóján olyan kötetekből olvastak fel, mint a Küzdj boldogan!, és a Sebkönyv.

A rendezvényen Kertész Zoltán, az intézmény igazgatóhelyettese köszöntötte a megjelenteket. Az írónő a Küzdj, boldogan! és a Sebkönyv című kötetek szerzőjeként beszélgetett a vendégekkel. Nyári Katalin elmondta: a könyvei saját érdeklődési területeit tükrözik, mint például a mentálhigiéné, a teológia, vagy a pedagógia. 

„Az emberi műszerek azt is kimutatják, hogy a hálaadás és dicséret rendezi a szívritmust, a vérnyomást, az immunaktivitást és a hormonszinteket. Teremtőnkre hangolódva rendbe jövünk, bele-, vagy visszakerülünk a rendbe; valahogy úgy, ahogy régen fizikaórán láttam: a patkómágnes köré szépen elrendeződnek a vasreszelék darabkái” – olvasható a Küzdj, boldogan című könyv leírásában, amely 2021-ben jelent meg. 

Az est vendégéről az is kiderült, hogy eredetileg Kovács Katalinnak hívják, és személyes kötődése van Békéscsabához, illetve a Békés Megyei Könyvtárhoz. A vendégeknek elmesélte azt is, hogy itt született és az intézmény munkatársa volt. 

 

Kép: Behir.hu

 

A közönségtalálkozón közreműködött Kabai Brigitta mentálhigiénés szakemberjelölt. A könyvekből felolvasott Földesi Csenge, a Békés Megyei Könyvtár munkatársa. A szerző köteteit, akár a helyszínen is megvásárolhatták az érdeklődők.

 

Kép: Behir.hu

 

"A Föld nevű bolygó egyik olyan lakója, aki már több, mint 33 éve forgatja az élethez készült különleges, részletes és interaktív térképet, a Bibliát. Pedagógus, coach és okleveles teológus. Felmenői Erdélyből, Délvidékről és Felvidékről származnak; ezért is vált természetessé számára igen korán, hogy a nemzeti és felekezeti különbözőségeken túl a nagy képet keresse. 15 évig nyelvtanárként dolgozott, jelenleg mentálhigiénés előadások hanganyagát gondozza" – olvasható a szerzőről a Békés Megyei Könyvtár internetes oldalán.

További programok »

Kultúra

Olyan lassan készül, mint a Luca széke

A Gergely-naptár bevezetése előtt december 13., azaz Luca napja volt az év legrövidebb napja, így számos népszokás, hagyomány fűződik hozzá. A legismertebb talán a Luca széke, a kifejezést az igen lassan készülő dolgokra szokták használni.
2024. december 13. 12:27
FEL