Ádám Ottó egyhektáros kertészetében sokféle zöldséggel és gyümölccsel foglalkozik. Március eleje óta hordanak munkatársaival napi másfél tonna főzőtököt a nagybani piacra, amelynek május végéig van szezonja. A kijárási korlátozás jelen esetben őt nem befolyásolja a munkájában, a fertőtlenítésre ugyanakkor nagy gondot fordít.
– Úgy látom, hogy a termékeladás hektikussá vált. Van olyan piaci nap, amikor eleve kevés árút viszek a piacra, de előfordul, hogy csak a megtermelt mennyiség felét tudom eladni. Azt gondolom, hogy a jelenlegi helyzet generálta ezt az állapotot, mert az előző években egyenletesebb volt az árú mozgása. Most vannak olyan pillanatok, amikor az emberek sorban állnak előttem és kapkodnak bizonyos termékeket, de van, amikor felém sem néznek – számolt be tapasztalatairól Ádám Ottó.
A fiatal gazda a pénz centralizálásának tulajdonítja a változásokat.
Az emberek most nem tudnak ruhát, papucsot venni, moziba menni, éttermekben enni, szűkültek a költési lehetőségek. Éppen ezért a gazdálkodó azt tapasztalja, ha a vevők egy árúcikket megkívánnak, többet vesznek belőle, de eltelnek vele és már nem keresik. A hektikusságot az táplálja, hogy nem tudja kiszámolni a napjait - mesélte el a gazdász.
Minden piaci napot pozitívan kezel. Mindig számol azzal a lehetőséggel, hogy nem ad el semmit, ha mégis annak nagyon örül.
Vásárlóknak privát döntése az, hogy a 9 napot utaztatott, még sárgán leszedett olasz terméket vásárolják meg, vagy az előző nap leszedett magyar árút, ami pár száz forinttal drágább. Ha mindenki figyelné a termékek származási helyét visszatérne a kis zöldségárúsok, magyar piac és termelők kiegyensúlyozottsága. Arról nem is beszélve, hogy kisebb eséllyel visznek haza a családok fertőzőtt árút - tette hozzá Ádám Ottó.