A Vasas nyerte a megújult klasszikust a Békéscsaba ellen

2024. október 14. 08:47 | Hidvégi Dávid

Négyszettes mérkőzésen a Vasas Óbuda 3-1-re legyőzte a vendég Békéscsabát a női röplabda Extraliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A csabai együttes legutóbb másfél évvel ezelőtt, 2023 februárjában tudta legyőzni a fővárosi csapatot.

VASAS ÓBUDA–MBH-BÉKÉSCSABA 3–1 (16, -23, 16, 19)
Női röplabda Extraliga-mérkőzés, Folyondár utca, 320 néző. Vezette: Jámbor, Adler
Vasas Óbuda: Glemboczki 11, Papp O. 10, Bannister 20, Sillah 19, Fekete F. 7, Leite 5. Csere: Juhár (liberó), Török, Tóth S., Erőss 3, Rieder. Vezetőedző: Giannis Athanasopoulos
BRSE: Kosekova 2, Caraballo 6, Kiss E. 6, Kocic 15, Dékány 4, Mayer 9. Csere: Kertész (liberó), Németh L. 2, Hurst 3, Gajdács. Vezetőedző: Tóth Gábor

A Vasas volt a találkozó esélyese, hiszen az elmúlt három idényben megnyerte az Extraliga küzdelmeit, ráadásul a kerete nyáron keveset változott, szemben a BRSE-vel, amely a liberó Kertész Petrát leszámítva szinte teljesen kicserélődött. A békéscsabai szurkolók egy jól ismert játékossal is találkozhattak, hiszen Glemboczki Zóra, a csabaiak saját nevelésű röplabdázójaként 2018 és 2024 között 182 alkalommal öltötte magára a kék-fehér mezt. A Békéscsaba a Fatum-Nyíregyházát, míg a Vasas-Óbuda saját fiókcsapatát a Vasas SC-t győzte le 3:0-ra a rangadót megelőzően.

Az első szettben a BRSE ugyan bátran kezdett és az első két labdamenetet megnyerte, de a házigazda változatos támadójátékának és jó védekezésének köszönhetően könnyedén előnybe került (25:16).

A második játszma elején mindkét oldalon sok volt a hiba, a Vasas a támadásokba, a Békéscsaba a nyitásokba rontott bele rendszeresen. A házigazda hiába támadott jó hatékonysággal, rengeteg ki nem kényszerített hibát vétett. Az egyenlőről induló hajrában a BRSE röplabdázott pontosabban, így egyenlített a játékrészben kilenc önhibával záró Vasas ellen (23:25).

A címvédő a harmadik szettre rendezte sorait, amelynek brazil feladója, Carolina Leite ismét változatosan szervezte játékát. A Vasas légiós támadói, az amerikai Taylor Bannister, valamint a gambiai származású szlovén állampolgár Fatoumatta Sillah is ponterősen röplabdázott, együttesük előnyét folyamatosan növelve ismét megszerezte az összetett vezetést (25:16).

A negyedik etapban a BRSE az egyenlítésért játszott, de ismét a hazai együttes volt pontosabb a támadásokban. A vendégek azonban végig ott loholtak ellenfelük nyomában, ejtéseikkel többször zavarba hozták az fővárosiakat, akik így jelentős előnyt nem tudtak kiépíteni. A hajrában aztán elégnek bizonyult a címvédő fórja és 25:19-re megnyerte a játszmát, 3-1-re pedig a mérkőzést. A Békéscsaba sikertelensége így tovább folytatódott a Vasassal szemben, hiszen legutoljára 2023. február 19-én az Extraligában győzött ellene 3:0-ra.

Így látták a vezetőedzők

Giannis Athanasopoulos: Amikor egy szettben tizenkét ki nem kényszerített hibát ejtesz, mint mi a másodikban, akkor ezen a szinten lehetetlen nyerni. A küzdőszellemmel elégedett vagyok, a Békéscsaba jó csapat, így aztán okozott is nekünk nehézségeket, de erre van szükségünk. Mondtam már korábban is, hogy messze nem vagyunk kész, új csapatot építünk, így az mindegy, hogy az előző szezonban hogyan játszottunk. Biztosan lesz még ennél jobb a teljesítményünk, dolgozunk tovább.

Tóth Gábor: Jelen pillanat alapján a maximumot nyújtotta a csapat, másrészről viszont voltak olyan pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy indokolatlanul hibáztunk. Nem is úgy, hogy kockázatot vállaltunk, hanem könnyebb helyzeteket rontottunk el, mint például az utolsó labdamenetnél, és egy Vasas-szintű csapat ellen ez nem fér bele. Az pozitív, hogy a fiatalok is pályára léptek, és az is, hogy a lányok kihozták magukból a maximumot a mostani állás szerint. Lehet még bennünk több is, képesek vagyunk magas szinten röplabdázni.