A városüzemeltetési osztály és a Magyar Közút is fogadja a hibabejelentéseket

A balesetmentes közlekedés egyik alapja, hogy a KRESZ-táblák megfelelő állapotúak, jól láthatóak legyenek a közlekedők számára. Amennyiben Békéscsabán, vagy a vármegyében baleset miatt megrongálódott táblával, vagy éppen annak hiányával találkozunk, akkor azt a Magyar Közút vármegyei igazgatóságánál vagy az önkormányzat városüzemeltetési osztályán lehet jelezni.

A KRESZ-táblákkal, illetve a forgalomtechnikai jelzésekkel az önkormányzat és a Magyar Közút is kiemelten foglalkozik. A jelzések hiánya vagy megrongálódása akár balesetet okozhat, éppen ezért, ha bárki ilyen esettel találkozik, akkor azt több felületen is bejelentheti. 

Csiaki Tamás, a békéscsabai polgármesteri hivatal városüzemeltetési osztályának vezetője elmondta, hogy a kárt az önkormányzat weboldalán is van mód bejelenteni, majd a hibát a lehető leghamarabb orvosolják. 

 – A város kezelésében lévő utak mellett, valamivel több mint 5300 KRESZ-tábla található, ahogy bővülnek elsősorban a kerékpárút-hálózatok, ezek száma is nő. Ezeket a táblákat akkor javítjuk, ha valamilyen meghibásodás történik – mondta Csiaki Tamás. 

A Magyar Közút jelzőtábla nyilvántartó rendszere alapján a szakemberek pontosan tudják, melyik KRESZ-táblának hol kell lennie. Az útellenőrök rendszeresen felmérik a táblák állapotát. Ha bármilyen kisebb gond van, azt a helyszínen azonnal javítják, a komolyabb kárról azonban napló készül, majd a mérnökség helyreállítja a problémát. 

Magyar Közút vármegyei igazgatója kiemelte, átlagosan kéthetente találkoznak baleset miatt megrongálódott táblával, de gyakori probléma az is, hogy elviszik a helyükről a forgalomtechnikai jelzéseket.

 – Ilyen esetben mindig intézkedünk a tábla pótlásáról, miután a külső vállalkozó legyártja a táblát, azt a mérnökség munkatársai helyezik ki. Az ellenőrzés három lépcsős, tehát nemcsak az ellenőrök ellenőrzik a táblák meglétét, hanem a mérnökség dolgozói, illetve a központi forgalom-szabályozási és -kezelői osztályunk munkatársai is. Ők a főutakon évi kettő, a mellékutakon egy alkalommal utazzák be az utat, naplózzák és jegyzőkönyvezik, ha bármi hiányosságot észlelnek, és utána ezt pótolják – fogalmazott Cserkúti András

Az igazgató hozzátette: a táblák láthatóságát, évi egy alkalommal éjszakai beutazás során is ellenőrzik a főutakon. 

További programok »

FEL