A Párom, mint Tükör

2020. február 29. 18:44 | Szilágyi Viktória

Novák-Nagy Szilvia Theta Healing konzulens, önismereti tréner az emberi kapcsolatokról tartott előadást péntek délután az érdeklődőknek Gyulán, a Mogyoróssy János Városi Könyvtárban. A Párom, mint Tükör címet viselő esten kiderült, hogy miért nem jutunk kapcsolatainkban egyről a kettőre, miért jönnek elő ugyanazok a problémák újra és újra.

Novák-Nagy Szilvia nemcsak a párkapcsolatokról beszélt a jelenlévőknek, hanem az emberi kapcsolatokról általánosságban, ugyanakkor elmondható, hogy az előbbiben tudunk leginkább megmutatkozni, ezért előadásában erre hozott leginkább példákat.

- Nagyon sok öröm, bánat, vidámság vagy szomorúság van az emberi kapcsolatokban, amelyek ha nem működnek, akkor az egész életünkre hatással vannak - indította az előadását az önismereti tréner. 

Elmondta, hogy az ember kizárólag azt akarja megoldani, amit érzékel, amit lát vagy hall, azonban tetteinket, vislekedésünket, érzelmeinket és az arra adott reakcióinkat valójában a tudatalattinkban lévő minta befolyásolja.

- Nem esik jól, ahogy egyesek irányunkban viselkednek vagy nem olyan szavakat használnak felénk, amelyet mi elfogadunk. Ezt persze viszonozzuk és ezen a szinten eltelhet az élet. Az előadás célja, hogy rámutassak a megoldást nem a felszínen, hanem mélyebben kell keresni - fogalmazott.  

 

Kép: Szilágyi Viktória (Behir.hu)

 

A konzulens elmondta, hogy a megoldásért egészen gyermekkorig kell visszamenni, de a felmenők életét is lehet vizsgálni. Az első hét év fontos az ember életében, amikor is nincsenek még infomrációi a világról, az anya és az apa működése programozódik be az elméjébe, amely aztán az egész életének alapját képezi majd. A gyerek akkor is tanul, ha nem figyel, elég ha jelen van, nem kérdőjelezi meg a látott mintát, mert ekkor még nincsenek szűrői. Ezek a minták később ismétlődnek, de már nem a szülők lesznek a főszereplők, hanem a párunk vagy a kollégánk - tette hozzá. 

Az értékesség, az elutasítottság érzete, valmaint az, ha a gyermek nem volt meggyőződve arról, hogy szeretik, mind befolyásolja az emberek jelenlegi énjét - ismertette a szakember. Hozzátette, hogy a szégyenérzés is gyakori, amikor valaki folyamatosan megszégyenítésben nő fel, akkor később mindig maga elé helyezi az embereket.

- Az érzést, ami bennünk van, tehát nem a másik okozza nekünk, annak mindig oka van. Ugyanakkor mi sem vagyunk felelősek azért, hogy hogyan érez a másik, hiszen neki más volt hatással az érzelmi fejlődésére. Ezeket mind magunkban kell megoldani, és csak addig sért valami, amíg nyomógombunk van rá. Amikor két ember veszekszik olyanok, mint két gyerek. Olyankor visszakerülnek abba a fejlődési szakaszba, amikor valamilyen sérelem érte őket. Csak magunkban tudunk előidézni változást, ha a sebeink begyógyításával foglalkozunk, azonban ha az egyik fél változik, húzza magával a másikat is - fogalmazott. 

 

Volt mit jegyzetelni az előadás alatt. Kép: Szilágyi Viktória (Behir.hu)

 

A szakember a féltékenységről is beszélt. 

- A féltékenység egy látszólagos dolog, mégis sok kapcsolatot megmérgez. Ilyenkor a bizalom kérdéskörén kell dolgozni. Az emberekben nemcsak a másik nembe, hanem az önmagába és a világba vetett bizalom hiányzik ebben az esetben. Azt kell elérni, hogy az egyén egészséges önbizalomra tegyen szert - fogalmazott.

Az előadás végén a szakember az öt szeretetnyelvet ismertette a hallgatóságával: 

1. Az elismerő szavak
2. A minőségi idő
3. Az ajándékozás
4. Szivességtétel
5. A testi kontaktus

A pároknak érdemes megbeszélniük, hogy melyik az egyik fél és melyik a másik fél szeretetnyelve, amelyből azt érzi, hogy a párja szereti őt, így elkerülhetőek a félreértések.

- Például, ha a férfi ajándékkal fejezi ki a nőnek a szerelmét, de a hölgynek fontosabb volna az együtt töltött minőségi idő, akkor azt tisztázni kell és pont - zárta az előadását a szakember. 

 

A hallgatóság nagyon elégedett volt.

 

 

Galéria

 

 

 

 

További programok »

Gyula

FEL