Az RTL Saleshouse és az Atmedia közös kutatásba kezdett az Inspira Researchcsel. A két kereskedőház közösen vizsgálta a különböző platformokon a videófogyasztás és videóhirdetés eredményességét.
Felmérték a lineáris tévé és a BVOD-hirdetések (Broadcaster Video on Demand) különbségeit a globális szereplőknél elérhető videós hirdetési megoldásokhoz képest. A kutatást már korábban a Big Picture konferencián publikálták, de témával szolgált az Atmédia idei hirdetői évindító konferenciáján is.
A lineáris tévé és a BVOD-hirdetések hatásainak vizsgálatakor figyelembe vették a hirdetések képernyőn való láthatóságát, azt, hogy amíg mentek a reklámok, mennyit időzött a résztvevők szeme azokon, a bevonódás/befogadás mértékét, a spontán- és a támogatottreklám-visszaidézést, valamint az utólagos fogyasztói reakciókat. A hirdetések láthatósága (vagyis, hogy mennyit és mennyire látszott a képernyőn a reklám, amíg lefutott) az egyik alapvető mutatószám a digitális és online kampányoknál.
És a kutatás kimutatta: a lineáris tévé 100 százalékon teljesít, ugyanakkor a BVOD is közel van ehhez az elért 95 százalékával. A globálisok (YoutTube, Instagram, Facebook, TikTok) eredményei viszont messze elmaradnak a lokálisoktól.
A kutatás végeredménye talán így foglalható össze: a lineáris tévé és a BVOD továbbra is a legjobb eredményeket hozó hirdetési felületek, a lokális videóhirdetések pedig közel háromszor hatékonyabbak a globálishoz képest.
Forrás: index.hu