A chilisek is megemlékeztek a napokban elhunyt Bánfi Krisztiánról

2025. január 25. 12:47 | Kintner Nikolett

A napokban hirtelen halállal távozott közülünk a Kígyóscsili megálmodója, és megalkotója, Bánfi Krisztián. A chilis táradalom tagjai, az ország minden pontjáról gyűltek össze az elhunyt standjánál, hogy megemlékezzenek életéről és munkásságáról.

Pénteken számoltunk be az újkígyósi Bánfi Krisztián, a chilivilág egy ikonikus alakjának tragikus halálhíréről. Vincze Attila, aki szintén chilitermeléssel és -eladással foglalkozik, elmondta fájó szívvel állnak az egész eset előtt.

– Bánfi Krisztián, a Kígyóscsili megalapítójaként ikonikus tagja volt a magyar chilitársadalomnak. Hatalmas fájdalom ez nekünk, többes számban kell beszéljek, hiszen a szűk elithez tartozott. Fejet hajtunk munkássága előtt és támogatjuk a családot – fogalmazott.

Az ország több pontjáról érkeztek a chilis társak, hogy Krisztián standjánál kiállíthassák az általuk készített emléklapot, mely elé virágot helyeztek el, majd gyertyákat gyújtottak. Társai így emlékeztek meg és búcsúztak el az újkígyósi chili ikontól.

Fotó: Bucsai Ákos /behir.hu

 

 

További programok »

FEL