A közgyűlés közmeghallgatással kezdődött, melyen Simonka György, Pusztaottlaka polgármestere a magyar-román egészségügyi pályázat kapcsán szólalt fel. A településvezető arra kérdezett rá, hogy a forrásból miért nem a megyében működő háziorvosi praxisokat fejlesztik. Molnár Sándor, a közgyűlés elnöke felidézte: a pályázati anyag összeállításával még az előző grémium bízott meg egészségügyi szakembereket, Kónya István tanácsnok pedig a döntés hátterébe engedet betekintést.
– Egészségügyi szakambereket és a kórházakat is felkértük nézzék meg, hogy melyek azok a területek, intézmények és osztályok, ahol ezeket a fejlesztéseket hatékonyan – még egyszer hangsúlyozom – Békés vármegye lakosságának egészsége érdekében hasznosan el tudjuk költeni. Éppen ezért született meg az a döntés a szakma részéről, hogy többek között a kórházaink fejlesztésére fordítsuk ezt a forrást. Ez alapján egyhangúlag elfogadtuk a határozatott és hétfőn benyújtuk a pályázatot – tájékoztatott a Békés Vármegyei Önkormányzat Közgyűlésének tanácsnoka.
Kónya István hozzátette: bíznak abban, hogy a pályázat pozitív támogatói döntést kap, és a központi kórház onkológiai osztálya, valamint az orosházi kórház infrastruktúráját is fejleszteni tudják, ahogy az aradi parter is az egészségügyi ellátórendszerét.
A grémium emellett megszavazta, hogy a Békés vármegyét érintő, közel 4 és fél milliárdos, közoktatást fejlesztő program módosításával olyan gyulai és békéscsabai iskolák is forráshoz jussanak, amelyek a megye teljes területéről fogadnak diákokat.
– Azontúl, hogy a vármegye hátrányos helyzetű településein és térségeiben is megvalósul több iskolafejlesztés, szükségszerű azoknak a városi iskoláknak is a fejlesztése Békéscsabán és Gyulán, amelyek ezekből a térségekből is fogadnak tanulókat. Ezek az intézmények gyakorlatilag hozzájárulnak a megye teljes egészének a közoktatási szolgáltatásaihoz, és látjuk itt Békéscsabán és Gyulán is, hogy azért van mire költeni – hangsúlyozta Molnár Sándor, a Békés Vármegyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke.
A közgyűlésen új tagokat delegáltak a Békés Vármegyei Értéktár Bizottságba, amelyben tovább folytatja a munkát Harangozó Imre, Bácsmegi Gábor és Ambrus György. A bizottság tevékenységét a ciklus végéig Szente Béla és Pál Miklósné, a vármegyei képviselők közül pedig Mucsi András, Seres Péter és Molnár Sándor is segíti majd a továbbiakban.