A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az elsők között nyújtott segítséget a megújult iskolai könyvtár berendezésében, hogy az itt tanuló diákok sokkal nagyobb szakértelemmel kerüljenek ki az iskola falai közül – kezdte Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Vármegyei Igazgatóságának elnöke.
– Nagyon fontos számunkra, hogy naprakész tudással és olyan információkkal rendelkezzenek az itt végző gyerekek, amelyet utána a saját gazdaságukban vagy munkahelyeiken nagy mértékben kamatoztatnak, ezzel erősítve a vármegye és Magyarország agráriumát – fogalmazott Kozsuch Kornél.
A Ménesbirtok az iskolával karöltve egy olyan szakmai könyvtárat épít, amely nyártól bárki számára elérhető lesz. A Mezőhegyesi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója kiemelte: az agrárkamarával együttműködve közös pályaorientációs programokat szerveznek és szakmai versenyeken indulnak. Hozzátette: a Magyarok Kenyere program részeként az iskola alapítványa minden évben lisztadományban részesül, tavaly 800 kilogramm lisztet kapott.
– Amikor ezt a szakmai könyvtárat elkezdtük berendezni, a kamara szakemberei elsőként válaszoltak a felkérésünkre. Kaptunk tőlük egy szakmai kidaványokból álló jegyzéket, valamint két teljes polcot elfoglaló szakmai kiadványokat, amelyet ezúttal is szeretnék megköszönni – mondta Tarkó Gábor.
A Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. vezérigazgatója példaértékűnek nevezte a ménesbirtok és az agrárgazdasági kamara együttműködését.
– Az agrárgazdasági kamara könyvadománya azt jelenti, hogy megértette a ménesbirtok működését és azt, hogy egy mintagazdaság szeretnénk lenni. A NAK-nál látják azt, hogy mennyire fontos a cég életében a diákok képzése, a tudás átadása – fejtette ki Kovács Norbert.
Jakab István, az országgyűlés alelnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) elnöke nem érkezett üres kézzel, hiszen parlamenti kiadványokat ajánlott fel az iskolai könyvtárnak.
– A XXI. század által megkövetelt tudást még ebben a korban el kell sajátítania a fiataloknak, akik olyan középiskolában tanulhatnak, amelyik a legkorszerűbb tudás birtokában áll egy részvénytársaságnak köszönhetően, így a világszínvonalon működő összes technológiai rendszert be lehet mutatni. A diákok legkorszerűbb eszközöket, gépeket és informatikai rendszereket már a gyakorlatban is megismerhetik – fogalmazott.
A NAK kétszáz darab olyan szakkönyvet adományozott az iskolai könyvtárnak, amelyből a diákok többek között alapos ismeretet szerezhetnek a megújuló energiaforrásokról, az alternatív vidéki vállalkozásokról, a gazdálkodásról, a növényvédelemről és az állattartásról.