Zöld-fehér győzelem: kikapott a Békéscsaba a Haladás elleni vidéki rangadón

2021. április 18. 20:40 | Hidvégi Dávid

Zsinórban második mérkőzésén maradt alul Békéscsaba 1912 Előre együttese a labdarúgó NB II-ben. A 14. helyen álló lila-fehér együttes a bajnokságban 8. helyezett Szombathelyi Haladást fogadta hazai pályán a Kórház utcai stadionban.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE – SZOMBATHELYI HALADÁS 1-2 (0-0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert).
BÉKÉSCSABA: Krnács – Hodonicki (Paudits 59.), Nagy S., Bora, Horváth P. – Szabó P. (Tóth P. 86.), Király (Kasik, a szünetben.) – Kovács Á., Pantovic, Kitl – Lukács (Gránicz). Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZOMBATHELY: Verpecz – Schimmer (Mocsi 43.), Bosnjak., Németh Mi., – Kállai, Csilus T., Holdampf, Doktorics (Horváth R. 75.) – Tóth M. (Jancsó 75.), Medgyes, Németh Má (Dragóner F. 56.).  Vezetőedző: Mátyus János.
Gólszerzők: Németh Má. (55.), Dragóner F. (77.), illetve Nagy S. (80.)

Két negatív szériában lévő csapat találkozott  egymással a labdarúgó NB II 33. fordulójában. A Békéscsaba 1912 Előre ugyan az elmúlt 5 mérkőzésből kettőt megnyert, de mindössze a tizennegyedik helyről várta a találkozót 40 ponttal. Preisinger Sándor ráadásul sérülés miatt az alapemberei közül nem számíthatott Farkas Márk, Mészáros Márk, Hursán György és Máris Dominik játékára sem. Az Előre a legutóbbi játéknapon sima 3-0-s vereséget szenvedett a kiesés ellen menekülő Szentlőrinc otthonában.

A Szombathelyi Haladás az elmúlt 5 meccsből egyet megnyert, háromszor döntetlent játszott, egyszer pedig kikapott. Mátyus János sem lehet elégedett a csapata teljesítményével, hiszen a téli szünetben még 6. voltak, most pedig a 8. helyen álltak 47 ponttal. Kiss Bence az előző mérkőzésen begyűjtötte ötödik sárga lapját, Devecseri Szilárd és Tóth Dávid pedig sérülés miatt hiányzott a Haladásból.

(Fotó: Such Tamás)

A mérkőzés első komolyabb helyzetét a fehér mezben pályára lépő Szombathely jegyezhette a 4. percben: Némáth Márió távoli lövését Krnács Richárd bravúrral védte. Tíz perccel később a kezdőben újra helyet kapó Nikola Pantovic került helyzetbe, ám hiába helyezte jól a labdát, Verpecz István fölé tornázta a próbálkozást. A 23. percben újabb lehetőséget puskázott el az Előre: Lukács Raymond beadását Kovács Ádám fejelte kapu mellé. A 38. percben a vendégek bajnokságban 12 gólos csatára, Medgyes Zoltán lőtt 20 méterről, de nem okozott gondot a hazaiak hálóőrének. Az első félidőben nem született gól.

Három gól: A második félidőben dőlt el a találkozó

Az 55. percben Németh Márió kezdett cselezgetni a tizenhatos előterében, majd több védővel a nyakában az ötösig vitte a labdát, amit átlöbbölt a kapus felett, megszerezve csapata vezető, illetve szezonbeli negyedik gólját, (0–1). A 69. percben egy beadás után veszélyesen padogott a labda az Előre kapuja előtt, de végül Krnácsé lett a játékszer. A 70. percben a csereként beállt Paudits Patrik kapott remek labdát, azonban a kiugratás után Verpecz védett. A másik oldalon Krnács hárított a csereként beálló Dragóner Filip lövése után. A 77. percben már nem hibázott Dragóner: Jancsó András indítása után Medgyes vihette kapura a labdát, amit tovább tett Dragóner Filiphez, aki gólt szerzett, a csabai kapus már hiába ért hozzá a labdához,(0–2)  A 80. percben egy kavarodást követően szépített az Előre: Nagy Sándor lőtt a kapuba, (1–2). A 85. percben Medgyes szabadrúgását tolta fölé Krnács. Az eredmény már nem változott, az Előre másodjára is kikapott a bajnokságban a Haladás ellen.

Mestermérleg

Mátyus János: Az őszi győzelemre nem lehettünk büszkék, hiszen egy felforgatott csapattal lépett pályára a Békéscsaba. Szerettük volna egy korrekt mérkőzésen is bizonyítani, hogy esetlegesen jobbak vagyunk. Összességében talán többet tettünk a győzelemért, roppant kemény találkozó volt egy nagyszerűen felkészített, jól szervezett csapat ellen. Az Előrében egy különleges motivációt éreztem, látszott az, hogy ezek a fiúk ma a szívüket és a lelküket kiteszik a pályára.

Preisinger Sándor: Szerintem az első félidőben nagyon jól játszottunk, hiszen 3-4 lehetőségünk is volt, amihez a második félidőben jött három ziccerünk. Ma az volt a különbség, hogy mi ezekből egyet rúgtunk be, a Haladás pedig kettőből kettőt. Először éreztem azt a legjobban a szezonban, hogy csapatként funkcionálunk. Biztatták végig egymást a játékosok, hajtottak, egy szavam nem lehet rájuk azért mert nem tették volna oda magukat. Sajnos most ebben a fázisban van a csapat, hogy még többet kell tenni azért, hogy ezekért a hibákért ne büntessen meg a futball.