Az egyetem már harmadik alkalommal hívta életre a programot. Ilyenkor azok a tanárok akik kutatás, külföldi tanítás,vagy tanulmányi út révén jutottak el más országba, beszámolnak az ott tapasztaltakról. Micheller Magdolna, a Közéleti Szalon felelőse elmondta, hogy ezek a beszámolók a tanároknak és a hallgatóknak is egyaránt segítenek.
– A tanároknak azért, hogy pályázzanak mások is. Akik jól tudnak angolul, azok most könnyebben meg tudják ezt tenni. Ezzel e nyelvet is és a kapcsolatokat is meg lehet erősíteni – emelte ki az egyetemi tanár
Borgula Ilona főiskolai docens Jordániában szerzett tapasztalatait osztotta meg a hallgatókkal. Bemutatta a szokásokat, a nők és férfiak közötti élettani különbségeket és hasonlóságokat. Mint mondta országon belül is vannak különböző szokások, például a mosakodással kapcsolatban is.
Simon Sándor több országba jár tanítani. Csütörtökön a Belgiumról és Spanyolországról szerzett tapasztalatait mutatta be képekkel és magyarázatokkal.
– Azt hiszem, hogy a legnagyobb élményem az volt, hogy nagyon lazák a kinti diákok és nincsdenek annyira meggyötörve, mint itthon. Nyitottak mindenre, komunikatívak valamint a tanárok is igyekeznek mindent megtenni a diákok érdekében – fejtette ki a tanszékvezető főiskolai tanár. Mint mondta, óriási élmény lehet a hallgatóknak is megismerkedni olyan országokkal, ahol más kulturális minták vannak.