Veres András gyerekkora óta gitározik. Zenei ízlése széles skálán – rock, metál, blues, pop és elektronikus műfajokban – mozog. A gitározás mellett párhuzamosan, szintén már az általánosban más művészeti ágak is felkeltették az érdeklődését, még pedig a festészet és a grafika. Középiskolás kora óta tervezőgrafikusnak készül (az Evában érettségizett); szeptembertől negyedéves lesz a Pécsi Tudományegyetemen.
(Bandika a dombon; még 2012-ben – Fotó: behir.hu/Such Tamás)
– Az egyetemen mindig keressük új hatásokat – meséli. – Egyszer, amikor böngésztem az internetet, rátaláltam egy nagyon különleges képi formákkal domináló művészetre. Tulajdonképpen ezek absztrakt generatív képek. Hasonló képeket készítettem én is, és az ún. TouchDesinger program segítségével a saját zenéim számára elkészítettem az audióra reagáló mozgóképeket.
Zenéi az elektronikus- és a rockzene kedvelőinek szólnak. Azért egyedi, mert a hangszerelés alapját a rockgitár-riffek képzik, a csúcsponton pedig elektrohousehoz hasonló hangzás teljesedik ki. DRIPF művésznéven eddig három videót gyártott. Tervei szerint a zenére reagáló – absztrakt látványokat egyszer a koncertjein, a színpad ledfalán vetítené ki.
– Ez a három dal három videóval volt a kisdiploma kiállításom, amelyeket a pécsi Csontváry Múzeumban mutattak be – fűzi hozzá.
***
(A DRIPF név tulajdonképpen a drop és riff kombója. Az elektronikus zenékben dropnak hívják a dalok tetejét, azaz a számban nem a kórus vagyis a refrén hasít, hanem a zenei drop. Tehát ez a DRIPF első szótagja, a másik pedig a gitárriff.)
(Bandi a hegyen – Forrás: Veres András)