Véget ért a Gyulai Várszínház nyári évada

2020. augusztus 31. 18:56 | Csiffáry Zsuzsanna

A Gyulai Várszínház egyik legeredményesebb és legsikeresebb nyári évada ért véget – hangsúlyozta szezonértékelőjében a teátrum igazgatója. Elek Tibor kiemelte, hogy öt saját bemutatójuk volt, két előadást pedig az Erdélyi Héten láthatott először a közönség. Ebben az évadban 14 külhoni magyar társulat és előadó mutatkozott be Gyulán. A teátrum igazgatója hozzátette, hogy a Nemzeti Összetartozás Éve miatt ezek az előadások különösen nagy hangsúlyt kaptak. A leghűségesebb néző díjat dr. Körmendi Sarolta nyerte el, aki a 42 előadásból 20 darabot nézett meg. Ami a várszínházat illeti, az elején még kérdéses volt, hogy megvalósulhat az idei nyár – tette hozzá a direktor.

– Hittünk Elek Tibor megérzésében, noha még javában tartott a veszélyhelyzet, amikor az a városvezetői döntés született, hogy mindenféleképpen megtartjuk a nyári szezont – értékelt Kónya István Gyula város alpolgármestere.

 

Galéria

További programok »

Gyula

Johnny a Hídfőn – Feri egész éjjel az erkélyen lejtett

A gyulai Hídfő Fesztiválon június 13. és augusztus 31. között mintegy hatvanan lépnek fel. A belvárosi teraszon kedd este, azaz Szent Iván éjszakáján, amikor a legrövidebb ideig tart a setét, a csabai Johnny Moonlight gyújtott tüzet – persze leginkább a hölgy rajongói szívében, illetve...
07:24
FEL