Véget ért a fuvolakurzus…

2017. július 3. 13:31 | behir.hu
Immáron 24. alkalommal került megrendezésre a Nemzetközi Fuvolakurzus, melyen neves magyar művésztanárok oktattak a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában a Petőfi utcán.
Név szerint: Matuz István Kossuth-díjas fuvolaművész Budapestről, Kozma András fuvolaművész Debrecenből és Regős Imre fuvolaművész szintén Debrecenből. Zongora korrepetitorok voltak: Kancsár Vera és Király Márta zongoraművészek.
A fiatalok számára a tábor alatt eltöltött idő azonban nem csak a folyamatos tanulásról szólt. Részt vettek a Múzeumok Éjszakája elnevezésű rendezvénysorozaton a Békési Galériában, állandóak voltak az esti séták, a fagyizások is. Az egyik délutánt egy vidám interaktív vetélkedővel zárták, ahol zenei feladványokkal kellett „megküzdeniük”. Teszteket töltöttek ki, zeneműveket kellett felismerniük, és vidám activity-vel ért véget a délután. A tábort egy koncerttel zárták a kurzus résztvevői és az oktatók a Szentháromság Plébániatemplomban. Az előadás után a művészek szakmailag is véleményezték az elhangzott műveket, illetve kifejtették, hogy miben fejlődtek a résztvevők a tábor ideje alatt.
 Kijelenthetjük tehát, hogy egy élményekkel teli és vidám hetet tölthettek együtt a kurzushallgatók!

További programok »

Kultúra

Ahol az ételképeket is megkóstolhatták – fotótárlat a gyulai Erkel művházban

Utcák, terek és épületek – az ételek hídján Magyarország és Olaszország között címmel nyílt hétfőn kiállítás a gyulai Erkel Ferenc Művelődési Központban. Szabó Roland fotós és Hőgyes Elek szakács, valamint a dél-olaszországi Nova Siri településen élő Pasquale Chiurazzi fotós és Antonio Chiurazzi szakács közös tárlatán az első 30 vendég megkóstolhatta a talján csizma ízeit.
2026. június 23. 13:11
FEL