Úszó ob: Bohus két 5. helye az első napon

2017. április 20. 11:45 | Kovács Dávid

Szerdától szombatig tart az idei felnőtt országos úszóbajnokság, amely már a júliusi, budapesti világbajnokság jegyében íródik. A Debrecenben zajló négynapos eseményen elindultak a Békés megyei klubok legjobbjai is, így az Egyesület Államokból hazatérő, Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Bohus Richárd, valamint Hajtman Tamás is.

Az első napon nem egészen a legtesthezállóbb számokban rajtoltak el a csabaiak külföldön egyetemistaként készülő versenyzői, ugyanis szerdán az 50 méteres gyors-, illetve a 200 méteres hátúszásban voltak érdekeltek. Az előfutamok során Bohus Richárd 89 induló közül az ötödik helyen csapott célba a legrövidebb gyorsúszó vágtaszámban, ideje 23,03 másodperc. Ugyanitt Hajtman Tamás 26. lett (24,28), Arányi Norbert 33. (24,49), Matejdesz Máté 51. (25,60).

A 200 méteres férfi hátúszásban (31 induló) Bohus Richárd a hetedik helyen csapott célba, ideje 2:03,06. A nőknél (30 induló) a békéscsabai Szabó Orsolya 18. (2:28,06).

A 200 méteres mellúszásban három Békés megyeit is ott találtunk a rajtkövön, közülük legjobban Török Dominik Márk szerepelt, a Triton SE, Gyula versenyzője tizennyolcadikként csapott célba 2:27,62 perces idővel. A Tótkomlósról Hódmezővásárhelyre került Pertich Zsombor 19. (2:27,67), Matejdesz Máté pedig 20. (2:27,93).

Az előfutamok első nyolc helyezettje délután az A döntőben, a 9-16. helyezettek pedig a B döntőben véglegesítették a sorrendet. Bohus Richárd az 50 méteres gyorsúszásban megismételte délelőtti helyezését, ötödik lett, ám javított korábbi eredményén és 22,94 másodperc alatt ért célba. A 200 méteres hátúszásban több mint két másodpercet javítva délelőtti eredményén 2:01,01 percre javított, amivel előre is lépett, és itt is az ötödik helyen zárt. Természetesen a fő számait, az 50 és 100 méteres hátúszást, valamint a 100 méteres gyorsúszást majd a következő napokban rendezik.

Forrás: Békéscsabai Előre Úszó Klub