Úszó ob: Nagy-Benedek Izabell 200 méteres mellúszásban is a 16. helyen végzett

2024. április 11. 18:25 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre Úszó Klub 14 éves versenyzője második versenyszámában jutott be a csütörtök délutáni, az adott szám legjobb tizenhat versenyzőjét felvonultató mezőnybe az úszó országos bajnokságon. Nagy-Benedek Izabell 200 méteres mellúszásban végül a 100 méterhez hasonlóan a 16. pozícióban zárt.

A fiatal úszó a délelőtti előfutamban elmaradt legjobb idejétől és 02:43.42 perces idővel csapott célba és először úgy tűnt, hogy nem jut tovább. Végül azonban a legjobb tizenhat versenyző közül a debreceni Halmai Petra visszalépett, így a csabaiak versenyzője egy hellyel előrébb ugorva bejutott a B-döntőbe. A csütörtök délutáni futamban az idején tudott javítani, azonban a helyezésen nem, így 02:42.02 perces eredménnyel 8. lett, ez pedig összessítésben a 16. pozíciót jelentette.

A fiatal csabai csapatból többen is medencébe ugrottak csütörtök délelőtt, közülük Petróczki Zsombor és Nagy-Benedek Olivér helyezése lett a legelőkelőbb. Előbbi nevezési idejétől elmaradva (02:34.08) végül a 27. helyen zárt, szintén 200 méteres mellúszásban. Utóbbi javítva korábbi idején (04:52.44) szintén 27. lett 400 méter vegyesen.