A csabaiak mix vegyesváltója 8., Nagy-Benedek Izabell 100 mellen 16. lett

2024. április 10. 07:38 | Kovács Dávid

A 14 esztendős Nagy-Benedek Izabell a 100 méteres mellúszás B-döntőjében a 8. helyen végzett, így összesítésben a 16. lett a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság első napján. A Békéscsabai Előre Úszó Klub 4x100 méteres mix vegyes váltója a fináléban a 8. pozícióban ért célba.

Nagy-Benedek Izabell a délelőtti selejtezőben a kvalifikációs idejétől egy kicsit elmaradva, 01:14.63 perces idővel előfutamában a 6. helyen végzett, összesítésben pedig a 16. helyen zárva a B-döntőbe jutott. A 14 éves versenyző így a délutáni programban is rajtkőre állhatott, azonban a délelőtti időtől ezúttal elmaradt, 1:15.40 perces idővel végül összesítésben a 16. helyet szerezte meg. A számot a legrégebbi, Kovács Ágnes 2000-es országos csúcsát megdöntve a győri Fángli Henrietta nyerte a BVSC-s Békési Eszter előtt. Ugyanebben a számban Zsilinszki Orsolya a 48. helyen végzett.

A további egyéni számokban 200 méter vegyesen a 2008-as születésű Nagy-Benedek Olivér nevezési idején javítva a 39., a 15 éves Nagy Szabolcs 57. lett. 100 gyorson mindkét csabai fiú faragott a kvalifikációs idején: a 2005-ös születésű Kovács Balázs a 60., a 2009-ben született Takács Botond a 69. helyen végzett. A nőknél ugyanebben a számban a 14 éves Perza Berta a 42. pozícióban zárt. 100 méteres mellúszásban a 16 éves Petróczki Zsombor a 37. lett. 50 méter háton is sikerült jobb időt teljesíteni az előzetes eredményekhez képest: a férfiaknál Takács Botond a 33., a nőknél Perza Berta a 45. helyen végzett.

A békéscsabai klub célja előzetesen az volt, hogy a fiatal versenyzőkből összeállított váltók számára gyakorlási lehetőséget biztosítsanak a korosztályos bajnokság előtt. A 4x100 méteres mix vegyes váltó, Takács Botond, Nagy-Benedek Izabell, Petróczki Zsombor, Perza Berta összeállításban a kvalifikációs időn több mint nyolc tizedmásodperccel javítva az 5. lett a második előfutamban és 8. helyen bejutott a döntőbe. A négyesnek a fináléban az előrelépésre nem volt esélye és 8. helyen ért be, az aranyérmet a Sebestyén Dalmával és Szabó Szebasztiánnal felálló győriek nyerték.

A mix gyorsváltónak nem sikerült a fináléba jutás, Nagy Szabolcs, Nagy-Benedek Olivér, Perza Berta, Nagy-Benedek Izabell összeállításban kilenc századdal elmaradva a nevezési időtől összesítésben a 9. helyen zárt, így délután már nem ugorhatott medencébe.