Újabb utak újulnak meg Békés megyében

2021. december 2. 07:30 | behir.hu

A Békés Megyei Önkormányzat által kezelt Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében Békés megyében 2,5 milliárd forintból közel 14 kilométernyi mellékút újul meg.

Az állami úthálózaton megvalósuló fejlesztés hét települést érint, Kétegyházát, Szarvast, Gyomaendrődöt, Sarkadot, Gyulát, Nagykamarást és Kevermest. Megújul a Gyula-Pitvaros-Makó, a Szarvas-Orosháza, a Gyomaendrőd-Nagyszénás-Szentes, a Sarkad-Országhatár, a Furta-Gyula és a Kevermes- Medgyesegyháza-Orosháza összekötő út egy-egy szakasza.

A felújítás során új kötő és kopóréteggel látják el az útfelületet, megújítják a meglévő vízelvezetési rendszert, valamint rendezik az útpadkát. A tervezett fejlesztések lakott területen belüli átkelési szakaszokat nem érintenek.

A projekt megvalósulása esetén javul a települések és a térségben lévő munkahelyek elérhetősége, ezzel a munkaerő mobilitást és gazdaságfejlesztést is ösztönzi.

További programok »

Önkormányzati hírek

A Pátria Békéscsaba Egyesület is értékelte a júniusi közgyűlést

A Pátria Békéscsaba Egyesület is értékelte a júniusi közgyűlés legfontosabb döntéseit és napirendi pontjait kedden. A szervezet képviselői többek között a Vulcan Shield Global (VSG) beruházásáról, a közbiztonsági beszámolókról, a háziorvosi praxisok helyzetéről, a városi fejlesztésekről, valamint egy új belvárosi ingatlanfejlesztésről is beszéltek.
10:06
FEL