Újabb 4 facsemetét ültettek el a Lencsési Iskola diákjai

2017. június 14. 19:03 | Busi Ottó

A Lencsési Általános Iskola nyolcadikosai több éve ültetnek el egy-egy fát az iskola melletti területen. Ezúttal négy kőriscsemetével gazdagodott a park, amely a korábban ültetett fákkal egész fasorrá nőtte ki mára magát.

Az iskola igazgatója elmondta: 2011 óta ültetnek fákat a közeli parkba, ahol a diákok egyébként is sokszor töltik szabadidejüket. Vida András hozzátette: a tanulók és a közelben élők támogatják a kezdeményezést, hisz az ő közvetlen életterük zöldítéséhez is hozzájárulnak a parkba telepített facsemeték.

A diákok szerint a gesztus segíti élhetőbbé, zöldebbé, szebbé tenni városunkat, amely az arra járó fiatalokat később is emlékezteti a múltra, a korábbi iskolás emlékekre.

 

A hírről készült videó anyagunk:

További programok »

Itthon

Minden sín Szarvasra vezetett – Mini mozdonyok lepték el a makettparkot

Zakatolás, sípszó és ünnepi hangulat: idén is visszatért a vasútbarátok és a családok egyik legnagyobb nyári kedvence, a Mini Mozdonyok Nagy Napja Szarvason. Július 12-én a hazai makettpark több mint 600 méteres szabadtéri sínhálózata valóságos mini vasúti fővonallá alakult át.
2026. július 12. 17:26
FEL