Petőfi Sándor elbeszélő költeménye, a János vitéz alapján készült daljáték a múlt század első évtizede óta zenés színpadaink egyik legnépszerűbb darabja. A daljátéknak máig körülbelül hetven színpadi adaptációja került a világot jelentő deszkákra, itthon és az országhatárokon túl is – írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében a teátrum.
– Az elmúlt évtizedekben Petőfi Sándor szellemisége háttérbe szorult – mondta Koltay Gábor. A rendező éppen ezért szeretne visszatérni szellemileg, gondolatilag az íróhoz, így átírta a darabot, nagyon sok olyan eredeti Petőfi versrészletet emelt be a szövegbe, amelyeket az 1904-es változat nem tartalmazott. Színpadi játékunkkal szeretnénk újraéleszteni a már-már elfeledett, mai tudatunkból hiányzó népi hős mítoszát – fogalmazott Koltay Gábor.
A mű zenei átirata rendhagyó, hiszen figyelembe veszi Kacsóh Pongrác közel 120 éve írt daljátékát, ugyanakkor az egészet rock-folk zenei elemekkel gazdagítva hangszerelték át, Koltay Gergely vezetésével.
A társulat az elbeszélő költemény és a zenemű eredeti szellemiségének megtartásával, lenyűgöző színpadi látvánnyal Petőfi Sándor születésének közelgő 200. évfordulója előtt kíván tisztelegni.
A főbb szerepekben Puskás Dániel, Csonka Dóra, Nagy Róbert, Liszi Melinda, Csurulya Csongor, Csomós Lajos, Galambos Hajnalka, Berta János, Nádra Kitti, Bartus Botond szh., Lévai Attila és Miszlai Márton látható. A darabban fellépnek még a Színitanház növendékei és a Viharsarok Táncszínház művészei. Díszlettervező: Igaz-Juhász Katalin, jelmeztervező: Vesztergombi Anikó, zenei vezető: Koltay Gergely, koreográfus: ifj. Mlinár Pál.