Új katolikus templomot szenteltek fel Okányban

2025. június 7. 18:28 | Fajó Attila

Kiss-Rigó László, a Szeged–Csanádi Egyházmegye püspöke szentelte fel az új katolikus templomot Okányban, amely elsőként viseli a vértanú püspök, Boldog Apor Vilmos nevét Békés vármegyében.

Mostantól az okányi katolikus híveknek is van egy olyan közösségi terük, amely nemcsak az imádság, hanem olyan események helyszíne is lehet, amelyek erősítik és összekötik a helyi közösséget, vallási hovatartozástól függetlenül.

 

Az új okányi katolikus templom
 
Köszönet Magyarország Kormányának, Dr. Kiss-Rigó László püspök úrnak, Dr. Kovács József országgyűlési képviselő úrnak, valamint Szívós László polgármester úrnak és mindazoknak, akik munkájukkal hozzájárultak az új templom megépítéséhez – fogalmazott közösségi média felületén Kónya István, Gyula város alpolgármestere, aki szintén jelen volt az ünnepségen.
 

Galéria

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL