A tárgyak jórészt a 20. század elejére datálhatók, de az 1940-es évek utáni időszakból is vannak a gyűjteményben. A használati eszközök között szerepel úgynevezett kúrapohár, amelyből a gyógyvizet itták a fürdőkúrák résztvevői, több ezüst kiskanál, üvegtál, bonbonier, borospoharak és pezsgőspoharak. A műtárgyak között Meisseni porcelán és más, Németországban gyártott darab is fellelhető. A poharak és porcelánok egyértelműen a Ladics-hagyatékból származnak, ezt az is bizonyítja, hogy a könyvtár teázójának vitrinjében áll egy olyan kék mintás kávéscsésze, amely a Ladics-ház állandó kiállításában is szerepel.
A Ladics család Jókai utcai otthonában lakó utolsó leszármazottak 1978-ban hagyták a városra az ingatlant a benne lévő tárgyakkal együtt. Az akkori döntésnek megfelelően a könyvek és az iratok jelentős része a városi könyvtárhoz, illetve a Békés Vármegyei Levéltárhoz került. Az épületet, a berendezést, valamint a könyvek és az iratok kisebbik részét pedig az Erkel Ferenc Múzeum vette kezelésébe. Ez az oka annak, hogy a hagyaték darabjai Gyula több intézményében is felbukkannak.
Az ingatlanban 1989-ben nyílt meg az a máig is látható kiállítás, amely az országban egyedülálló módon mutatja be a 19-20. századi vidéki polgári életmódot. A gyulai könyvtárba került tárgyakat október 29-én 11 órakor a Ladics-házban adja át Dézsi János, a Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója Fekete-Dombi Ildikónak, az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. kiállítóhelyekért felelős ügyvezető igazgatójának és Liska Andrásnak, az Erkel Ferenc Múzeum szakmai vezetőjének.
Az eseményen a házba visszatérő tárgyak közül be is kerül a kiállításba a fürdőkúrákon használt, majd onnan hazatérve az utazásra szuvenírként emlékeztető kúrapohár.