Tizedjére is Kolbász Kupa

2023. október 20. 16:35 | Fajó Attila

A békéscsabai Tréning Center Sport- és Szabadidős Központja adott otthont a tizedik alkalommal megrendezett Kolbász Kupának pénteken. A kispályás focitornán neves, volt válogatott labdarúgók mellett amatőr csapatok is együtt sportoltak a mérkőzéseken.

A kolbászfesztivál nem hivatalos kísérőrendezvényeként hat csapat, a vármegyei I. osztályú bajnokság edzőinek válogatottja, az MLSZ helyi igazgatóságának Grassroots csapata, a vármegyei I. osztályú játékvezetői kerethez tartozó játékvezetők válogatottja, a viharsarki polgármesterek együttese, a magyar öregfiúk válogatottja, valamint a Nemzeti Sport csapata mérkőzött meg egymással. A kispályás focitorna a Magyar Labdarúgó Szövetség segtségével valósul meg.

Szpisják Zsolt, a Kolbász Kupa főszervezője elmondta, mindig nagy izgalommal várják a résztvevő csapatok ezt a megmérettetést. A futball közösségteremtő ereje, az amatőr foci iránti elkötelezett rajongás és a baráti kapcsolatok adják a torna értékét.

Keresztúri András – aki maga is játszott a Békéscsaba 1912 Előrében 2001 és 2003 között – kiemelte, hogy a sport iránti szeretet hozza össze a mozogni vágyókat, és nagyon jó így megérezni a labdarúgás közösségteremtő erejét.

A döntő mérkőzést a Békés vármegyei I. osztályú bajnokság edzőinek válogatottja nyerte, jutalmuk oklevél és külön az alkalomra készült serleg volt.