Tessedik szobrot avattak a gödöllői Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen

2023. október 31. 17:40 | behir.hu

Tessedik Sámuel (1742-1820) evangélikus lelkész, tudós, agrárpolihisztor, reformer bronz mellszobrát leplezték le a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem gödöllői campusa előtti szoborparkban, október 27-én.

Tessedik Sámuel a tudományok széles körét képviselte: templomot és iskolát épített, komplex mezőgazdasági elméleti és gyakorlati tudást biztosított növendékeinek, továbbá sokat tett Szarvas város oktatásáért. A MATE közössége különösen fontosnak tartja, hogy jövőjét a magyar agrárium Tessedik Sámuelhez hasonló jelességeinek tudására, tapasztalataira, példájára építse, így életműve kiváló példaképül szolgálhat az egyetem teljes közösségének.

– Idén januárban 800 millió forintos beruházást adtunk át, amely rendkívüli lehetőségeket biztosít az öntözéstechnikák és a precíziós öntözésre alkalmas berendezések megismeréséhez és a kapcsolódó képzések meghirdetéséhez. Emellett óriási érdeklődés mellett indítottuk el Szarvason a növényvédelmi drónpilóta képzést, amelyen az első vizsgázók már át is vehették bizonyítványukat. Mindezek egyben azt is jelentik, hogy Szarvason stabilizálódik az oktatás, a felnőttképzés és a szaktanácsadás, Békés vármegye pedig az öntözésfejlesztés hátterének megerősített bázisa lehet – mondta el dr. Gyuricza Csaba rektor, a MATE szoboravató ünnepségén.

forrás: MATE

​Az ünnepségen dr. Latorcai János, a Magyar Országgyűlés alelnöke és Babák Mihály, Szarvas város polgármestere is méltatta Tessedik Sámuel életművét. Mint elhangzott, Tessedik munkássága három fő részre tagolható: a gazdasági szakoktatás megteremtésére és sikerre vitelére, a mezőgazdasági termelés gyakorlati fejlesztésére, valamint az elméleti, szakirodalmi tevékenység elmélyítésére, mely hármas – lelkészi tevékenységével együtt – tette őt igazi polihisztorrá.

Forrás: Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

További programok »

FEL