Atti néni az Almásy-kastélyban látta meg a napvilágot. Nagyanyja, Almásy Gabriella erősen kötődött lánykori otthonához. 1938-ban itt kötött házasságot báró Schell Józseffel, s itt szülte meg első gyermekét, Antóniát is.
Mivel a főépület fenntartása rendkívül költséges volt, az Almásy család akkor már a kastély földszintes szárnyában élt, amelyről a legidősebb Almásy dédunoka élénk emlékekkel bír. Az épület ezen részében – a 2021-es felújítás követően – ma már bálterem, szabadtüzes történelmi látványkonyha és csemegetár szélesíti a korábbinál is jobban a kastély szolgáltatási spektrumát. Bár a 2016-os átadást követően járt a főépületben, a valamikori kiskastély-szárnyat Atti néni most tekintette meg először annak rekonstrukcióját követően.
Schell Antónia öccsével, Józseffel és családtagjaikkal látogatta meg a gróf Wenckheim Józsefné Jankovich Stefániáról elnevezett épületrészt, a Stefánia-szárnyat.