Megváltozott az az egységes horgászokmány, ami idáig tartalmazta az állami jegyet a borítón, a belső részen pedig a fogási naplót. Helyette 2025-től egy e-jegy – egy elektronikus állami jegy – lépett életbe, ami annyit jelent, hogy ez egy okos applikáció formájában már elérhető, annak, aki telepíti a Horgász alkalmazást.
– A fogási napló is kettévált, ennek egyik része egy digitális fogásinapló, a másik része pedig a hagyományos, gondolva az idősekre és azokra, akik a megszokott dolgokat szeretik. Aki a klasszikus megoldást választja annak az ugyanúgy működik, mint korábban, tehát a horgászegyesületnél értékesítési ponton megigényelheti az okmányokat – fogalmazott Nemes Attila, a KHESZ ügyvezető igazgatója.
Aki a digitális fogási naplót szeretné választani, az 2025 február 1-óta tudja azt igénybe venni. Ebben az esetben kell egy stabil és megbízható mobiltelefon, ami mindig fel van töltve. Javasoljuk, hogy csak az válasszon digitális fogási naplót, aki lokálisan 1-1 helyre jár horgászni, ahol biztosan van megbízható térerő.
A szakember kiemelte, hogy a digitális fogási napló az említett okok miatt nem minden esetben megbízható, ezért azt javasolja, hogy amíg nem tökéletesedik a rendszer, addig ragaszkodjunk a megszokotthoz.
A területi jegyeket pedig a korábbi évekhez hasonlóan digitális formában adják ki a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségénél is, illetve az ország nagy vízkezelőinél egyaránt. – Ha például valaki az esti órákban érkezik a partra, és már nincsen horgászbolt, vagy értékesítési pont nyitva, akkor pár kattintással lehet területi jegyet váltani az applikációban – folytatta az ügyvezető igazgató.
A szövetségnél a legösszetettebb és legintegráltabb vízterületeket tartalmazó területi felnőtt jegyeken 2000 forintot emeltek idéntől. Így a legdrágább általános jegy 50 000 Ft egy évre. Az összevont típusú jegy 45 000 Ft-ba kerül. Ez a két jegytípus a legnépszerűbb a régióban.
A térségi jegyeken egy-egy ezer forintot emeltek, így például a Fás Tavon is.
Az első haltelepítések már szórványosan megtörténtek a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetség által kezelt vizeken, így pontyok, csukák, süllők és keszegek is kerültek a vizekbe.