– Hogyan értékeli a választás eredményét?
– A Hajrá Békéscsaba úgy indította el a jelöltjeit, hogy sikeresek legyünk, minél több képviselőjelölt nyerje meg a választókerületét. Ez a 12-ből 6-ban sikerült is, amit nagyon szép eredménynek tartok. Egy független, civil csapat, különösebb előzmény nélkül, összefogva, jó kampánystratégiával, jó üzenetekkel rukkolt elő. Polgármesterként pedig nagyon örülök a magas támogatottságnak. A szavazatok közel 79 százaléka rám érkezett, így folytathatom a munkát. Az elmúlt öt év alatt sok mindent megoldottunk a városban, de vannak még feladatok, van még tennivaló. A nagy bizalom engem is kötelez a további jó és szorgalmas munkára. Tudjuk jól, hogy nem a lakosok vannak a polgármesterért, hanem a polgármester van a lakosokért. Ezt sose szabad szem elől téveszteni.
– Megújul, átalakul a békéscsabai képviselő-testület, sok az „újonc”.
– Gyorsan bekerülnek majd a vérkeringésbe az új képviselők. Biztos, hogy eleinte kicsit megilletődöttebbek lesznek, de ez mindig így van. A Hajrá Békéscsaba színeiben a testületbe jutott képviselők felkészültek, van köztük közgazdász, jogász, vállalkozó. Biztos vagyok abban, hogy hamar felveszik a fordulatszámot.
– A Fidesz-KDNP már a kampány elején bejelentette, hogy önt támogatja polgármesterjelöltként. Dancsó Tibor pedig a választás után jelezte együttműködési szándékát. Hogyan tud majd együtt dolgozni a testülettel a város érdekében?
– Nagy feladat és nagy felelősség Békéscsaba polgármesterének lenni. A sok-sok előttem tornyosuló feladat közül az egyik legfontosabb, hogy olyan városi irányítás jöjjön létre, amely biztosítja a rugalmas, jó döntéshozatalt. Annak érdekében, hogy az egységes városirányítás, városvezetés személyi háttere is meglegyen, tárgyalok a képviselőkkel. Szeretném mindannyiuk terveit megismerni, megtudni, hogy kívánnak-e szerepet vállalni a városirányításban. Ha igen, akkor mi lenne a missziójuk, mi lenne az üzenetük a városlakók, vagy akár énfelém. Hiszen aki részt vesz a városvezetésben, annak a feladatot legtöbbször a polgármester adja. Nem egyszerű dolog ez. Párthovatartozástól függetlenül én mindenkivel szeretnék beszélni, és szeretném, ha a városirányítás legfontosabb elemei már az alakuló ülésre eldőlnének.
– Mikorra várható az alakuló közgyűlés?
– Jól szabályozott ennek a protokollja. Egyeztettem a jegyző úrral, úgy látjuk, hogy november 7-éig kell majd az alakuló közgyűlést összehívni. Elképzelhető, hogy ott nem tudunk még minden fontos döntést meghozni a személyi kérdéseket illetően, akkor várhatóan a rákövetkező, november 20-a körüli közgyűlésen teszünk majd mindent a helyére.