A Csabagyöngye kézműves közösségeinek önkéntesei, valamint az intézmény néhány munkatársa a város szociális intézményei részére kezdezz maszkokat gyártani. Már napok óta folyik a munka, s egyre több mintás, egyedi szájmaszk készült el.
– 270 maszk megvarrása után úgy döntöttem, hogy befejezem a sorozatgyártást. Viszont a kialakult helyzetre való tekintettel online szakkört tartottam, ahol megtanítottam szakköröseimet a szájmaszk készítésre, azóta ők gyártják – számolt be az előzményekről Baráth Éva a Békéscsabai Népi Díszítőművész Szakkör vezetője.
A jelenlegi helyzetben a nyugdíjas korosztálynak sem könnyű otthon maradni. Ám a pozitív hozzáállás nagyban befolyásolja a tartalmas időtöltést, akár otthonról is tevékenyen hozzá lehet járulni az emberek segítéséhez.
– Nagyon nehéz, hogy már 2 hete itthon vagyunk a férjemmel. A gyerekek ellátnak bennünket mindennel, de nekünk is szükségünk van valami jó cselekedetre. Nagy közösségben nőttem fel, ahol mindig tudtunk egymásnak segíteni valamiben. A szakkörvezetőnk hívta fel a figyelmet a maszkkészítésre. Ránk bízta, ki szeretne varrni, és majdnem mindenki a varrás mellett döntött – mondta el Zahorán Andrásné Zsófia.