Sok jó ember.... - 25 határsértőt fogtak egy kisteherautóban

2023. március 28. 13:18 | behir.hu

Embercsempészéssel gyanúsítható litván állampolgárt fogtak el a rendőrök Békés vármegyében.

Mezőhegyes külterületén, 2023. március 27-én 22 óra 45 perc körül a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztályának rendőrei leállítottak egy osztrák honosságú kisteherautót, amelyet egy litván állampolgár vezetett.

A jármű raktérében 25 külföldi utazott. Közülük 17-en indiainak, 8-an pedig bangladesi állampolgárnak mondták magukat, de egyikük sem tudta hitelt érdemlően igazolni a személyazonoságát és azt, hogy jogszerűen tartózkodik Magyarországon, ezért a Battonya Határrendészeti Kirendeltség idegenrendészeti eljárást indított ellenük. A tehergépkocsi litván állampolgárságú sofőrjét a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt őrizetbe vette.

Forrás: police.hu

További programok »

Itthon

Csabán járt a holland konzervatív influenszer

Európa előtérben: identitás, civilizáció és politikai befolyás címmel zajlott előadás csütörtökön, az MCC békéscsabai képzési központjában. A kerekasztal-beszélgetés előadója a hollandiai Matthias Victorian, a Code Victorian alapítója, míg a moderátor szerepét László Krisztián, az MCC nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgatója látta el.
20:06
FEL