Negyedik alkalommal szervezték meg a Sínek- Fények- Életek című program soron következő előadását, amelyre a Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium rendőrtagozatos diákjait várták.
Az oktató jellegű, prevenciós előadást a rendőrség képviseletében Kónya Orsolya őrmester, balesetmegelőzési eladó, a MÁV részéről pedig Bajkai Zsolt, balesetvizsgáló tartotta a gyerekeknek, nekik szólóan, vonatkozó ábrákkal, képekkel illusztrálva az elhangzottakat.
Hazánkban 7500 kilométernyi vasútvonal található, melyet átlagosan 1,5-2 kilométerenként vasúti átjárók szabdalnak. Fokozott figyelemmel kell megközelíteni ezeket, hiszen a fényjelzés, sorompó és a vonatkozó KRESZ-táblás figyelmeztetések ellenére rendkívül balesetveszélyes helyekről van szó.
Az esemény házigazdája, Sós Imre a békéscsabai Turisztikai Főpályaudvar állomásfőnöke kiemelte, hogy nagyon fontosnak tartják a munkatársaival, hogy a diákoknak minél korábban megfogalmazódjon az a gondolat, hogyha valaki volán mögé ül azzal óriási felelősség is jár.
– Nagy öröm számomra, hogy a MÁV és a rendőrség karöltve segtik egymás munkáját, illetve segítik a hallgatók közlekedési gondolkodásmódját. Negyed évente szervezzük meg az előadásokat, most kitérünk a tavaszi és a nyári közlekedési stílusokra, figyelmeztetésekre, mint például az erős fények hogyan vakíthatják el a vezetőt, vagy a fák lombkoronái gyakran ráhajolnak a közlekedési táblákra. Illetve az őszi időjárás velejáróit is kitárgyaljuk, lehet már sokan érezzük is, hogy a vasúti sínek jobban csúsznak a nyirkos, hidegebb időben – mondta Sós Imre.