Röplabda: Újra hátrányban a BRSE a bajnoki elődöntőben

2019. április 4. 22:53 | behir.hu

Remek játékot és hihetetlen izgalmakat hozott a Nyíregyháza–Békéscsaba bajnoki elődöntő harmadik mérkőzése. Bár a vendégek 1:0-ra és 2:1-re is vezettek, a végén a hazaiak örülhettek második sikerüknek, s szerdán, a Viharsarokban már a döntőbe kerülésért lépnek pályára.

Fatum Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba 3:2 (–20, 24, –22, 19, 12)

Női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés. Nyíregyháza, 1200 néző. V: Tillmann, Vári.

NYÍREGYHÁZA: Matics 14, Kalicanin 10, Varga E. 17, Brisebois 27, White 5, G. Francesco 6. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Szabó L., Mayfield. Vezetőedző: Hollósy László.

BRSE: Bodovics 7, Perovic 23, Ivanovic 13, Medic 8, Tálas 4, Bokan 24. Csere: Molcsányi (liberó), Glemboczki, Mlinar 1, Bodnár. Vezetőedző: Paul Bogdan.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 4:4, 5:10, 9:11, 12:13, 13:18, 16:18, 17:22, 20:24. II. játszma: 4:1, 5:5, 6:7, 8:11, 12:13, 14:14, 14:17, 20:20, 20:22, 24:23. III. játszma: 2:6, 5:6, 5:8, 8:8, 10:15, 13:20, 17:21, 20:22, 21:24. IV. játszma: 4:2, 7:3, 8:8, 12:9, 16:12, 19:13, 21:17, 24:19. V. játszma: 2:5, 6:5, 6:8, 11:9, 14:11.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Fatum-Nyíregyháza javára.

A vendégek szerezték a találkozó első pontjait, 4:4 után pedig meg is tudtak lépni - írja a hazai szövetség hivatalos oldala. A korábbi meccsekkel ellentétben ezúttal a csabaiak nyitásfogadása volt jobb, a nyíregyháziaké pedig gyengébb. Ötpontos hátrányból aztán Hollósy László időkérése után sikerült egyre visszazárkózniuk a hazaiaknak, de rövidesen megint öt volt a különbség. Ugyan közeledett a Nyíregyháza, de már nem tudta utolérni riválisát, sőt, végül Tálas blokkjával simán a vendégeké lett a szett (20:25).

Nikoleta Perovic (elöl) 23 pontja sem volt elég a sikerhez (Fotó: Kuti István)

A második szettet a hazaiak kezdték jobban Brisebois pontjaival, de a vendégek gyorsan visszakapaszkodtak, majd rövidesen már náluk volt az előny. A vendégeknél Bokan volt nagyon elemében. A hazaiak a szett közepén így is egyenlítettek, de aztán a csabaiak sorozatban háromszor voltak eredményesek, így megint a Fatumnak kellett futnia az eredmény után. 20:20-nál aztán megint minden kezdődött elölről, s bár megint elment kettővel a vendégcsapat, szettlabdája a nyíregyháziaknak lett. A BRSE az elsőt még hárította, de aztán Varga beütötte a másodikat (26:24).

A harmadik felvonásban megint a nyíregyháziaknak kellett az eredmény után futni, s ez eddig nem jött be nekik. Dörgött is Hollósy László hangja az időkérésnél: „Egyszer leblokkolnak és akkor elkezdünk paralimpiát játszani?” – célzott ezzel arra, hogy ütés helyett ejtésekkel próbálkoztak játékosai. De hiába, a csabaiak a szett végén már hét ponttal is vezettek, amikor elkezdtek felzárkózni a hazaiak. Ekkor már késő volt, egy rossz nyitás után a csabaiak megint megszerezték a vezetést (22:25).

De mintha „lejtett” volna a pálya (csak a játékvezetőtől balra lévő térfélen játszók tudtak nyerni), a negyedik játszmát megint a hazaiak kezdték jobban, sőt, 7:3-nál a két edző összeszólalkozott, ami után a csabaiak vezetőedzőjét ki is állították. Ez azonban éppen a csabaiakat tüzelte fel és 8:8-nál egyenlítettek. A vezetést azonban nem tudták átvenni, sőt, miután elkezdtek hibázni (a szettben például tíz nyitást is rontottak), a hazaiak meg tudtak lépni és nem is engedték kiénekelni a sajtot a szájukból. A végén megint Varga fejezte be a játszmát (25:19).

Paul Bogdan a negyedik szettben összeszólalkozott a hazai vezetőedzővel, Hollósy Lászlóval (Fotó: Kuti István)

A csabaiak azonban nem adták olcsón a bőrüket, a döntő játszmában elhúztak 5:2-re, de aztán sorozatban négy pontot szerezve fordítottak a hazaiak. A térfélcserénél azonban megint a csabaiak mentek kettővel. Ezúttal viszont bejött a másik térfél is a nyíregyháziaknak, mert kisvártatva megint náluk volt az előny. Hihetetlenül hullámzó volt ekkor a játék, de a higgadtabb és kicsit szerencsésebb hazaiaknak három meccslabdája lett és végül a másodikat a meccs legjobbja, Brisebois bombázta be (15:12).

Hollósy László: Drámai meccs volt, a végén egy kicsit jobban oda tudtunk koncentrálni. Csak egy lépés, de nagyon fontos lépés volt a döntő felé. Ha ma kikaptunk volna, akkor biztosan nem nyernénk Békéscsabán, így viszont rajtuk van a teher, mert győzelmi kényszerben vannak, ez pedig már mentális csata.