Röplabda: Tökéletes hetet zárt a csabai utánpótlás

2022. február 14. 18:04 | behir.hu

A Békéscsabai Röplabda Sportegyesület U19-es együttese bejutott az országos elődöntőbe, míg az U15-ös csapat tornagyőzelmet aratott – számolt be a csabai klub hivatalos oldalán.

U19: I. osztály: értékes győzelmek, hibátlan szereplés

Az U19-es csapatra hétközi és hétvégi megméretés is várt, ezeket a csabai lányok kivétel nélkül sikerrel vették. A magyar bajnoki címvédő gárda edzőváltás után, szerdán a Szegedi RSE-t fogadta a Békéscsabai Röplabda Akadémián. A csabai fiatalok jó hangulatban játszottak, a mérkőzés nagy részében nyomás alatt tudták tartani ellenfelüket, így megérdemelt győzelmet arattak.

U19 I.o. Középszakasz, szerdai játéknap:
BRSE–Szegedi RSE 3:1 (13, 16, -23, 14)

BRSE: Feld Bettina, Tóth Adrienn, Radnai Lili, Radnai Luca, Fekete Gréta, Gellén Viktória, Laurinyecz Lilla, Korcsok Karolina, Lenkefi Lea, Tuska Brigitta, Szűcs Gréta, Erdei Kinga, Kucsera Jázmin, Katics Kitti. Edző: Nagy Attila.

– A harmadik szett elejétől eltekintve jól játszottunk ma, de akkor volt a legtöbb változtatás is, így érthető, hogy ebben a periódusban akadtak gondjaink. Összességében elégedett vagyok a lányokkal, egy régi-új fejezetet nyitottunk, amelynek az első lapjait győzelemmel írtuk meg – emelte ki Nagy Attila.

Fotó: brse.hu

Ezután hétvégén folytatódott a bajnokság középszakasza, ahol a már elődöntőbe jutott együttesek folytatták szereplésüket. A bajnokság ezen periódusában a kedvezőbb elődöntős csoportbeosztásért és az elődöntős tornák egyikének rendezéséért lépnek pályára a csapatok, így jó mérkőzésekre volt kilátás. Az UTE és az MTK is kiváló játékerőt képvisel, mindkét ellenfél ellen szükség volt jó játékra és győztes mentalitásra a csapatnak, amely meg is volt, így két értékes győzelmet arattak a viharsarki fiatalok.

U19 I.o. Középszakasz, kvalifikáló kör, 2. forduló, Budapest:
BRSE–UTE 3:1 (20, 14, -27, 23)
BRSE–MTK Budapest 3:1 (13, -21, 20, 22)

BRSE: Feld Bettina, Radnai Lili, Radnai Luca, Fekete Gréta, Szűcs Gréta, Gellén Viktória, Kucsera Jázmin, Tuska Brigitta, Korcsok Karolina, Lenkefi Lea, Laurinyecz Lilla, Katics Kitti, Erdei Kinga, Tóth Adrienn. Vezetőedző: Nagy Attila.

– Mindig öröm, ha jó ellenfelek ellen szakmailag értékes mérkőzéseket lehet játszani. Mindkét találkozónk ilyen volt, örültem, hogy a csapat minden tagja igyekezett felnőni a feladathoz, és két szép, értékes győzelmet arattunk jól játszó és harcos ellenfelek ellen – tette hozzá a vezetőedző.

U15. III. osztály: tornagyőztes a BRSE Pink csapata!

Kunhegyesen rendezték az U15-ös bajnokság III. osztályának következő fordulóját. Az első mérkőzést a házigazda ellen vívták a csabai lányok. Az első szettet még megilletődötten és kicsit szétszórtan kezdték, de utána összeállt a játék és magabiztos győzelem született. A csabaiak a második megméretésen a Diósgyőr csapatával találkoztak, amelyen a hatékony nyitásoknak köszönhetően nem hagyták a DVTK játékosait kibontakozni és ismét sikerült 3:0 arányban nyerni. Az utolsó találkozót az addig a középszakaszban veretlen UTE csapata ellen vívták a viharsarkiak. A várakozásnak megfelelő nagy csata alakult ki a két csapat között és csak a harmadik, döntő szettben sikerült eldönteni, hogy ki lesz a győztes. A kevesebb hibával játszó Békéscsaba örülhetett a végén, ami a mérkőzés- és a tornagyőzelmet jelentette.

Eredmények:
Kunhegyes ESE–BRSE Pink 0:3 (24, 12, 15)
BRSE Pink–DVTK 3:0 (20, 9, 5)
BRSE Pink–UTE U15 C  2:1 (22, -18, 18)

BRSE Pink: Csatári Kíra, Botyánszki Boglárka, Szabó Zorka, Virág Janka, Takács Fanni, Csontos Nóra, Rácz Hanna, Szekeres Boglárka, Szalai Eszter, Kovács-Roszik Cintia, Bali Boglárka.

– Gratulálok a csapatnak! Úgy gondolom, mindenki büszke lehet a tornán nyújtott teljesítményére – értékelt Németh Ferenc.

U15 III. osztály: csoportgyőztes a BRSE Zöld csapata!

Szombaton hazai pályán játszotta le a középszakasz második fordulóját az U15-ös bajnokság III. osztályában induló BRSE Zöld csapatunk. Az ellenfelek az első fordulóból már ismert együttesek voltak, és hasonlóan az akkori eredményekhez, most is 3 győzelemmel zárták a napot a BRSE játékosai. Ezzel az eredménnyel a csoportjukból elsőként jutottak tovább a kvalifikáló szakaszba.

Eredmények:
BRSE Zöld–BKGDSE Volleyball U15 3:0 (6, 4, 4)
BRSE Zöld–VSD B 3:0 (12, 16, 7)
BRSE Zöld–GLOBE SPORT SE 3:0 (7, 13, 7)

BRSE Zöld: Eitel Zsófi Lili, Hering Hanna Noémi, Komlódi Luca, Koncza Boróka, Kovács Gréta, Kósa Nikolett, Nemes Renáta, Szalóki Vanda, Szász Lívia, Széll Luca Ágota, Szikora Rebeka, Vozár Tünde.

– Az első mérkőzésen koncentráltan, jól játszottunk. A második és harmadik mérkőzésre ez a figyelem és fegyelmezett játék kicsit alábbhagyott, sok hibát követtünk el. Örülünk, hogy csoportelsőként jutottunk tovább, izgatottan várjuk a bajnokság kvalifikáló szakaszát – mondta Németh-Tóth Eszter.

Forrás: brse.hu