Röplabda: Ismét ötszettes csabai siker a Szent Benedek ellen

2022. február 18. 19:40 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba fordulatos csatában, 3-2-re nyert a Szent Benedek RA otthonában a női röplabda Extraliga 12. fordulójában péntek este.

SZENT BENEDEK – SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA 2–3 (-23, 19, -20, 24, -12)
Balatonfüred, 213 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Szarka.
SZBRA: Bleicher, Savovic 12, Koprivica 13, Stijepic 16, Kiss G. 20, Jimerson 5. Csere: Fáth (liberó), Szerényi 1, Iosia 4, Vacsi 8, Lekic 1. Vezetőedző: Dejan Desnica.
BÉKÉSCSABA: Kornienko 3, Karhu 8, Pekárik 12, Drpa 21, Klisura 7, Zólyomi 2. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári 1, Bodnár, Bagyinka 1, Strunjak 9, Glemboczki 5. Vezetőedző: Tóth Gábor.

MESTERMÉRLEG

Dejan Desnica: – Vérbeli rangadót játszottunk, ahol az utolsó pillanatig kérdés volt, ki nyeri a mérkőzést. Izgalmas és színvonalas meccset láthatott a balatonfüredi közönség, és ezt a biztatásukkal hálálták meg. Mindkét csapat minden pontért megküzdött, hatalmas harc folyt a pályán. A röplabda már csak ilyen, nem lehet tudni, hogy az utolsó labdák kinek pattannak jobban. Megyünk tovább, sok feladat vár még ránk.

Tóth Gábor: – Nehéz meccsen vagyunk túl, a Füred hozta azt a stabil játékot, amire számítottunk. Taktikailag fegyelmezetlenek voltunk, így nagy küzdelemben és nehézségek árán sikerült győzni.

A Swietelsky-Békéscsaba a Nyíregyháza legyőzése után közel került az alapszakasz megnyeréséhez, amelyet a Vasastól vereséget szenvedő és a tabellán 3. helyre csúszó Szent Benedek legyőzésével szinte matematikailag is bebiztosíthatott. A két együttes emlékezetes csatát vívott ősszel, a városi sportcsarnokban, amikor a BRSE 0-2-es hátrányból, meccslabdát hárítva fordított és nyert 3-2-re.

A csabaiak Pekárik Eszter révén gyorsan magukhoz ragadták a vezetést, de Kiss Gréta ásza után már a csabaiak vezetőedzője szólította magához játékosait (9-7). Zólyomi Rebeka és Marta Drpa pontjaival fordított a Békéscsaba, innen pedig már irányította is a játékot az első szettben. A BRSE a csereként pályára lépő Szatmári Lilla ásza után hárompontos fórral fordult rá a szetthajrára (17-20). A vendégek az amerikai Tia Jimerson rontott szervájával jutottak játszmalabdához, az első lehetőséget pedig Marta Drpa értékesítette (23-25).

Jól kezdte a második szettet a hazai csapat: Kiss Gréta bombája után már négy pont volt a különbség, Tóth Gábor pedig időt is kért (5-1). A fürediek lendülete nem tört meg, a szerb légiós, Natasa Savovic ászával 7-0-ra duzzadt a hazaiak jó sorozata (8-1). A hazaiak A vendégek mesterének második időkérése után is tartották a különbséget, pedig Bagyinka Fanni és Ema Strunjak is érkezett apályára az ötszörös bajnoknál (13-5). A hazaiak lelkesen röplabdáztak, míg a csabai csapatnál visszaesett a koncentráció, ez pedig a játék minden elemében látszott (21-15). A meccs egyik leglátványosabb labdamenete után Savovic juttatta szettlabdához csapatát, majd Milka Stijepic egy pontos egyenlítéssel kiegyenlítette az állást (25-19).

Folytatódott a hullámzás

A harmadik játékrészt nem kezdte olyan jól a Szent Benedek, a vendégek Marta Drpa pontjaival és füredi hibák után négy ponttal elléptek (3-7). A csabai gárda a horvát centere, Ema Strunjak pontjainak is köszönhetően már hattal is vezetett, ekkor azonban jött egy megtorpanás, zsinórban öt egységet tett a táblára a Szent Benedek. A vendégek azonban a vezetést megőrizték és jó esélyekkel fordultak a szetthajrába. Vacsi Evelin ugyan egyszer még két pontra csökkentette a különbséget, de a finn Salla Karhu vezetésével a Csaba újra vezetett a találkozón (20-25).

A fordulatoknak nem volt vége, a negyedik etap rajtját ismét a fürediek csípték el jobban: az amerikai feladó, Norene Iosia okos pontja után Tóth Gábor már időt is kért (7-4). Ezt követően Natasa Savovic állt a Szent Benedek élére és folyamatosan gyártotta a pontokat (15-8). A házigazda nem lassított, biztonságos távolságban tartotta riválisát, Vacsi Evelin mintaszerű akciója után még öt volt a differencia (20-15). Ekkor azonban beragadt a Füred, Marta Drpa vezetésével pedig beindult a Csaba és egy 7-0-s rohammal fordított (20-22). Mégis nyílt csata alakult ki, a hazaiak nem adták fel: Strunjak hibája után Tia Jimerson harcolta ki a döntő szettet (26-24).

A Csaba bírta jobban a csatát

A Szent Benedek rontásokkal, míg a BRSE jó megmozdulásokkal kezdte a döntő szettet, Dejan Desnica pedig időt is kért (0-4). A hazai csapat mintha „elfogyott” volna, pár pillanattal később ismét megszakította a játékot a hazai mester (2-8). Glemboczki Zóra is betett két pontot a közösbe, így közel juttatta csapatát a sikerhez (4-11). A vendégeknek még egy párperces visszaesés is belefért a hajrában, Marta Drpa zárta le a közel két és fél órás csatát (12-15).

A Békéscsaba továbbra is 100 százalékos és szinte biztos, hogy szinte végig pályaelőnyben lesz a rájátszásban. Tóth Gábor csapata február 26-án a Kaposvár ellen lép pályára legközelebb bajnoki mérkőzésen.