Röplabda: Rosszul kezdett, majd egyenlített, mégis kikapott a magyar csapat

2023. július 15. 20:26 | Kovács Dávid

A magyar válogatott a pénteki szünnap után ugyan kétszettes hátrányból egyenlített, végül 3-2-re kikapott Romániától az U17-es női röplabda Európa-bajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, Békéscsabán.

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 2–3 (–13, –15, 19, 18, –10)
U17-es Európa-bajnokság, csoportkör, 4. forduló. Békéscsaba, 550 néző. Vezette: Guniava, Stipanicev-Matecic (georgiai, horvát)
MAGYARORSZÁG: Fekete 6, Pampuch 25, Teleki 2, Zsombók E. 4, Gajdács 1, Csereklye 10. Csere: Pusztai (liberó), Piros, Németh L. 2, Szabó K., Klein 7, Zsombók A. 8, Matuska 1. Szövetségi edző: Horváth András.
ROMÁNIA: Stirbu 7, Puica 12, Criclevit 13, Ruci 2, Cucu 16, Cocan 12. Csere: Coman, Vizitiu (liberók), Parv 4, Grigore, Buricea, Cimbru 1. Szövetségi edző: Adrian Radu.

A mieink nagyon gyengén kezdték az összecsapást, az első két szettben elsősorban gyenge nyitásfogadásuk miatt simán elveszítették, a román válogatott kihasználva a hibákat 2–0-ra ellépett ellenfelétől.

Keleti szomszédaink a harmadik felvonás közepén öt ponttal vezettek (12–17), de Horváth András szövetségi edző több cserét követően megtalálta a legjobban működő felállást, csapata végül Pampuch Gréta ütése után szépített (25–19).

A negyedik szettben a hazaiak ismét jól játszottak, feljavult a támadójáték, Klein Maja és Zsombók Anna is hozzá tudott tenni a kispadról a csapat teljesítményéhez, így döntő felvonásra mentették az összecsapást (25–18).

Óriási csata indult a győzelemért, ugyan a mieink jártak előrébb, de a szívósan küzdó románok egyenlítettek. 10-10 után a vendégek voltak pontosabbak és végül egy 5-0-s rohammal lezárták a meccset (10–15).

A román válogatott három vereség után első győzelmét szerezte a tornán. A magyar csapat hat ponttal maradt a 4. helyen a nyolctagú csoportban. A mieink vasárnap a veretlen görögök ellen lépnek pályára 17.30-tól.

A II-es csoport állása:
1. Görögország 12 p (12:2) 2. Szlovénia 12 p (12:3) 3. Törökország 9 p (10:4) 4. MAGYARORSZÁG 6 p (8:9) 5. Franciaország 4 p (6:9) 6. Románia 2 p (5:11) 7. Németország 2 p (4:11) 8. Belgium 1 p (4:12)