Röplabda: Egy pontot szerzett a magyar csapat a veretlen görögök ellen – galéria

2023. július 16. 20:51 | Kovács Dávid

A magyar válogatott vezetett, végül ötszettes meccsen kikapott a továbbra is veretlen görög csapattól az U17-es női röplabda Európa-bajnokság csoportkörének vasárnapi ötödik fordulójában, Békéscsabán.

GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 3–2 (13, –25, –27, 16, 7)
U17-es Európa-bajnokság, csoportkör, 5. forduló. Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Lazarova-Peeva, Vanaveski (bolgár, észt)
GÖRÖGORSZÁG: Drempela 8, Nanou 28, Karagianni 2, Dagre 14, Tikmanidou 13, Katsali 9. Csere: Bitsaktsi, Terzaki (liberók), Priniotaki 3, Papathanasiou. Szövetségi edző: Konstantinos Gkountas.
MAGYARORSZÁG: Pampuch 23, Teleki 4, Zsombók E. 16, Gajdács 2, Csereklye 6, Fekete 2. Csere: Pusztai (liberó), Piros 1, Németh L. 2, Szabó K. 1, Klein 4, Zsombók A. 3, Matuska. Szövetségi edző: Horváth András.

A szombaton ötszettes csatát vívó magyar csapat villámrajtot vett és 8-1-re elhúzott, de a görögök gyorsan reagáltak, 11-9-nél már vezettek és remek blokkmunkával megszerezték a vezetést (25–13).

A második játszma szorosabban, de hullámzóan alakult, mindkét együttes tudott többpontos sorozatot építeni: 19-17-es görög előnyről előbb 22-19 lett a hazaiaknak, majd a magyaroknak és a riválisnak is volt játszmalabdája, végül Pampuch Gréta blokkja után Horváth András játékosai kiharcolták az egyenlítést (25–27).

A harmadik etapra lendületben maradtak a mieink és hétpontos előnyre tettek szert (10-3). A görögök a korábbi mérkőzésekhez hasonlóan kiváló mezőnymunkát mutattak be és egyenlítettek a szetthajrá előtt (17-17). A hellének 23-22-nél a játszma során először megszerezték a vezetést, de Fekete Ramónáék végül óriási hajrával fordítottak (23–25).

A negyedik szettre feljavult a mérkőzést veretlenül kezdő görög csapat és végig irányítva egyenlített (25–16). A záró felvonás elején a magyarok jól tartották magukat, végül a több mint kétórás csata végén a rivális örülhetett (15–7).

– A frissesség hiányzott a csapatból. Szombaton is nagyot küzdöttünk a románok ellen, ma is hosszú csatára kényszerültünk, ettől függetlenül megsüvegelendő a játékosok teljesítménye, hiszen az eddig veretlen görögök ellen nyertünk két szettet. A hétfői edzés és pihenés fontos lesz, hiszen mentálisan is fel kell frissülnünk – értékelt Horváth András szövetségi edző.

A találkozó legjobbjaként Dimitra Nanou 28 pontot szerzett, a hazaiaktól Pampuch Gréta 23 pontig jutott. A magyar együttes két győzelemmel és három vereséggel, hét ponttal a csoport negyedik helyén áll, folytatás kedden Németország ellen.

A II-es csoport állása:

1. Görögország 14 p (15:4) 2. Törökország 12 (13:4) 3. Szlovénia 12 (12:6)  4. MAGYARORSZÁG 7 p (10:12) 5. Németország 5 (7:12) 6. Belgium 4 (7:12) 7. Franciaország 4 (6:12) 8. Románia 2 (6:14)

I-es csoport, 5. forduló:
Horvátország–Bulgária 3:2
Hollandia–Grúzia 3:0
Szerbia–Lengyelország 3:1
Olaszország–Észtország 3:0

Az I-es csoport állása:

1. Horvátország 13 p (15:5) 2. Olaszország 11 (13:5) 3. Bulgária 10 (11:7) 4. Hollandia 9 (12:8) 5. Lengyelország 7 (11:11) 6. Szerbia 6 (8:12) 7. Grúzia 2 (1 győzelem, 3:14), 8. Észtország 2 (0 győzelem, 4:15)