Röplabda: Három szettben kapott ki a házigazda Szlovéniától - galériával

2023. július 12. 20:11 | Kovács Dávid

A franciák elleni siker után a magyar válogatott 3-0-ra kikapott a szlovén csapattól az U17-es női röplabda Európa-bajnokság második fordulójában, Békéscsabán.

MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 0–3 (-23, -31, -16)
U17-es Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló. Békéscsaba, 310 néző. Vezette: Brunelli, Vanaveski (olasz, észt)
MAGYARORSZÁG: Pampuch 14, Teleki 1, Németh L. 6, Gajdács 12, Csereklye 5, Fekete. Csere: Nánási, Pusztai (liberók), Zsombók E. 5, Szabó K. 1, Matuska 2, Piros, Klein, Matuska 2, Zsombók A. 2. Szövetségi edző: Horváth András.
SZLOVÉNIA: E. Jurič 4, Pangerc 9, Kešelj 6, T. Jurič 14, Drkušić 13, Vučurević 2. Csere: Donko (liberó), Paska, Pucelj 6, Koren, Žnidar. Szövetségi edző: Dejan Pušnik.

Horváth András szövetségi edző együttese kedden a franciák 3-2-es legyőzésével kezdte a magyar-szerb közös rendezésű kontinenstornát. A mieink szakvezetője nem változtatott a csapaton, ugyanazt a kezdőt küldte pályára a románok ellen 3-1-es sikerrel startoló Szlovéniával szemben.

Jobban kezdte a mérkőzést a magyar együttes, amely négypontos előnyt szerzett (9-5). Nyugati szomszédaink gyorsan feljavultak, előbb egyenlítettek, majd egy 8-0-s sorozattal megléptek ellenfelüktől. A magyar csapat nem adta fel és Pampuch Gréta vezetésével az egyenlítés is összejött (23-23). Ezt követően azonban Teleki Anna nyitást rontott, Ema Pangerc pedig egy ásszal lezárta a játszmát (23-25).

A második szettben sokáig kiegyenlített csata folyt a pályán, de többnyire a szlovén együttes járt előrébb, Gajdács Lina ütése után azonban sikerült a fordítás (16-15). Sőt, a mieink négy pontos előnyt építettek ki ellenfelükkel szemben, ekkor még nem úgy tűnt, hogy óriási izgalmak következnek (20-16). A szlovénok több cserével frissítettek, így ezúttal is a legkisebb különbség döntött a játékrész sorsáról. Nagy csata indult a sikerért, nüanszokon múlt a szett végjátéka, végül a vendégek bírták jobban az Eb eddigi leghosszabb játékrészét (31-33).

A harmadik játékrész elején ugyan még tartotta a lépést ellenfelével a magyar csapat, azonban a keddi ötszettes csata és a két, nagy csatában elveszített szett után nem maradt energia a folytatásra (6-10). A nagy kedvvel játszó szlovén gárda folyamatosan növelte a különbséget és magabiztosan hozta ezt az etapot és besöpörte második győzelmét a kontinensviadalon (16-25).

A győztes csapatban Tani Jurič, a mieinknél Pampuch Gréta volt a legeredményesebb 14-14 ponttal. A magyarok csütörtökön a belgákkal találkoznak.

A II-es csoport állása:

1. Görögország és Szlovénia 6-6 p (6:1) 3. Franciaország 4 p (5:3) 4. Törökország 3 p (4:3) 5. Németország és Magyarország 2-2 p (3:5) 7. Belgium 1 p (2:6) 8. Románia 0 p (1:6)