Röplabda: Negyedszer is kikapott a BRSE a Nyíregyházától

2019. február 4. 21:46 | behir.hu

Az előrehozott kupadöntőt játszották le a női Extraligában, ahol a Nyíregyháza a Békéscsabát fogadta. Az első két szettben a végletekig kiélezett és fordulatos párharcban nyertek minimális különbséggel a hazaiak, a harmadik felvonásra azonban teljesen szétestek a vendégek és mindössze 11 pontig jutottak.

Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-BRSE 3:0 (23, 23, 11)

Nyíregyháza, 800 néző. V: Vári, Tillmann.

FATUM: G. Francesco 5, Matics 4, Kalicanin 8, Varga E. 16, Brisebois 9, White 11. Csere: Tóth F. (liberó), Mayfield, Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.

BRSE: Bodovics 1, Perovic 10, Bokan 7, S. Medic 6, Tálas 2, Ivanovic 6. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 4, Bodnár 1, Fábián 1, Szedmák 2. Vezetőedző: Paul Bogdan.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:4, 3:8, 7:13, 12:15, 16:21, 21:21, 24:22. II. játszma: 1:3, 6:5, 10:7, 11:12, 16:15, 20:22, 22:23. III. játszma: 3:0, 8:4, 13:5, 16:6, 21:8, 24:10.

A BRSE gárdájának az első és a második szettben is volt esélye a győzelemre, mégis mindkét felvonás hajrájában a Nyíregyháza kerekedett felül - írja a szövetség hivatalos oldala.  A címvédőnek a harmadik játszmában már nem volt lehetősége a fordításra, így a két csapat szezonbeli negyedik összecsapását is a Nyíregyháza nyerte.

Hollósy László: – Az elején kicsit feszültek voltunk, aztán sikerült rendezni a játékunkat és a nyitásfogadásunkkal és a szerváinkkal meg tudtuk bontani az ellenfelet. Negyedszer is sikerült legyőznünk a csabaiakat, ami szép dolog, de ezzel ezt le is kell zárni. Dolgozni kell tovább…

Paul Bogdan: – Hiába vezetett a csapat három-négy ponttal, amikor a játszmák vége felé zárkózott a Nyíregyháza, rendre csökkent a koncentrációnk. Sokat kell dolgoznunk, hiszen még nagyon sok feladat vár ránk.