Röplabda: Kijutott az Eb-re az U17-es válogatott

2018. január 8. 11:52 | behir.hu

Ugyan vereséget szenvedett Törökországtól a leány U17-es magyar röplabda-válogatott, de harmadik legjobb csoportmásodikként így is kijutott az áprilisi, bulgáriai Európa-bajnokságra. A magyar együttes keretében négy békéscsabai kapott helyet: a csapatkapitány Boskó Ágnes mellett Araczki Gyöngyvér, Kertész Petra és Tatár Gréta volt részese a sikernek – számolt be a szövetség hivatalos honlapja.

Leány U17-es Eb-selejtező, 3. forduló:
Magyarország – Törökország 0:3 (–14, –22, –12)
Miskolc, 400 néző. V: Rodriguez Machin (spanyol), Gall (cseh).
Magyarország: Berkó, Vecsey 4, Kiss A. 3, Sziládi 5, Tatár 2, Orosz 8. Csere: Kertész (liberó), Boskó 2, Szabó L. 2. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.
Törökország: Salih 5, Hacimustafaoglu 14, Tokman 11, Eroktay 5, Karacaova 12, Temiz 9. Csere: Güctekin (liberó), Özaydinli 1. Szövetségi edző: Bülent Gunes.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:2, 5:7, 8:7, 8:14, 9:16, 13:17, 24:6. II. játszma: 1:4, 5:4, 7:8, 9:9, 10:13, 13:13, 13:16, 15:20, 17:24. III. játszma: 1:4, 5:12, 9:16, 7:8, 11:11, 17:13, 18:16, 21:16, 24:18.

Jól kezdték a meccset a mieink, gyorsan kétpontos előnybe is kerültek, de aztán a törökök is elkapták a fonalat és gyorsan fordítottak. Az első szünetben azonban mégis a mieink mehettek egypontos előnnyel, azonban ezt egy hétpontos török sorozat követte. A lányok ekkor elég pontatlanul támadtak és a nyitásfogadás is dadogott. Kőnig Gábor cserékkel próbálta meg frissíteni a csapatot, s ez be is jött, sikerült négy pontra visszazárkózni, ezzel azonban el is lőtték a puskaport a mieink és végül nagyon simán nyerték ezt a játszmát a törökök (14:25).

A vendégek a második játszma elején is alaposan megszerválták a mieinket, de aztán ők is több hibát elkövettek, így egyszer még a vezetést is sikerült átvenni. Ez a szett már jóval szorosabb volt, mint az első, de ezúttal is végig a törökök irányítottak. Azért Orosz Bianka is kiosztott nekik egymás után két ászt, de ez is csak az egyenlítéshez volt elég, a második szünetben pedig már megint ők vezettek hárommal. És ezt követően megint sikerült meglépniük, és innen már nem volt visszaút. Ami pozitívum, hogy hét játszmalabdából ötöt is sikerült hárítaniuk (22:25).

A jó szériát nem sikerült folytatni a harmadik játszmában. Ekkor már egy kicsit hitehagyottnak is tűnt a csapat, pedig nem volt erre ok, mert az eredmények a többi meccsen úgy alakultak, hogy még így is továbbjuthatott a csapat. Minden egyes ponttért meg kellett küzdenie a mieinknek, végül csak tizenkettőig jutottak, de az előző meccs hajrájának és annak köszönhetően, hogy végül a portugálok lettek a csoportharmadikok, ez is elég volt (12:25).

A végén a cseh–szlovén meccsen kellett izgulni a kijutásért, szerencsére az is számunkra kedvezően alakult - győztek a szlovénok - így 2009 után újra kijutott az ifjúsági Európa-bajnokságra leány U17-es válogatottunk. A csoportmásodikok rangsorában csak a hollandok és a németek előzték meg a mieinket, akik a törökök elleni vereség előtt a portugálokat és a szlovákokat egyaránt 3:0-ra győzték le a miskolci selejtezőtornán.

Kőnig Gábor: – Sajnos, ami eddig stabil volt, az ma totálisan becsődölt. A nyitásfogadásunk összeomlott, ezáltal kiismerhető lett a játékunk, és ez a török csapat most könyörtelenül kihasználta.

A csoport másik mérkőzésén: Szlovákia – Portugália 1:3 (–18, –21, 24, –23)

A csoport végeredmény: 1. Törökország 9 pont (9:0), 2. Magyarország 6 (6:3), 3. 3. Portugália 3 (3:7), 4. Szlovákia 0 (1:9).