Röplabda: Emelt fővel búcsúzott a BRSE

2018. február 8. 10:26 | behir.hu

Búcsúzott a BRSE a nemzetközi kupaporondtól, miután a CEV-kupa nyolcaddöntő visszavágóján is háromjátszmás vereséget szenvedett az olasz Pomi Casalmaggiore otthonában. A csabaiak a továbbiakban készülhetnek a címvédésre a MEVZA- és a Magyar Kupában, valamint a bajnokságban.

NŐI CEV-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Pomi Casalmaggiore (olasz) – Linamar-BRSE 3:0 (22, 18, 17)
Cremona, 1300 néző. V: Rodriguez (spanyol), Andersen (dán)
CASALMAGGIORE: Guerra 8, Guiggi 9, Lo Bianco 1, Balkestein-Grothues 9, Zambelli 7, Drews 17. Csere: Sirressi, Napodano (liberók), Starcevic, Zago 1, Rondon. Vezetőedző: Cristiano Lucchi.
BRSE: Mlinar 9, Dobi 13, Koseková 2, Glemboczki 5, Bodnár 3, Fresco 7. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák 6, Pekárik 1, Petrenkó 1, Ludmán, Nagy E. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 13:10, 17:14, 21:19. II. játszma: 0:2, 5:5, 11:7, 18:11, 21:17. III. játszma: 6:4, 12:6, 14:9, 19:12, 21:14.

A csabai gárdából a sérült Ksenija Ivanovic, Szpin Renáta és Petőváry Panni is hiányzott, ráadásul hátrányból kezdett, ugyanis Békéscsabán 3-0-s olasz győzelem született. A gyengébb nyitány és elszalasztott pontszerzési lehetőségek után zárkózott a magyar bajnok és szorossá tette a játékrészt, a hajrá azonban az itáliai együttesé volt (25:22).

A második játszma két BRSE-egységgel kezdődött, azonban a játszma derekán ellépett a 2016-os BL-győztes. Hétpontos különbségről még csökkentette hátrányát a Csaba, azonban a végjáték megint az olaszokról szólt (25:18).

2-0 után a továbbjutás kérdése is eldőlt, a BRSE azért harcolhatott, hogy legalább egy játszmát nyerjen a párharcban. Ez azonban nem sikerült, a Casalmaggiore folyamatosan növelte előnyét és magabiztosan húzta be a harmadik felvonást és a meccset (25:17).

A hazai együtteseben a csabai találkozóhoz hasonlóan ezúttal is remeklő amerikai Drews volt a húzóember 17 ponttal, míg a BRSE-ben Dobi Edina volt a legeredményesebb 13 egységgel. A csabai egylet ugyan búcsúzott a CEV Kupától, de nincs megállás, mert a két hazai sorozat mellett a MEVZA-ban is a címvédés reményében folytatja a küzdelmeket.

Alberto Salomoni: – Az első meccshez képest jobban játszottunk, mindenki láthatta, jó teljesítményt nyújtottunk. Noha a három nullás eredmény önmagában nem mutatja, főleg az első játszmában nehéz helyzetbe hoztuk a jóval erősebb ellenfelet. Emelt fővel mehetünk haza.