Röplabda CEV Kupa: Csodás csabai továbbjutás

2018. december 5. 20:59 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba a 3-1-es ukrajnai vereség után 3-0-ra győzött a visszavágón, majd a mindent eldöntő aranyszettet 15:9-re nyerte, így bejutott a második számú európai kupasorozat legjobb 16 csapata közé.

Swietelsky-Békéscsaba – Khimik Yuzhny (ukrán) 3:0 (28, 15, 16) – aranyszett: 15:9

Női CEV-kupa, 1. forduló, visszavágó:Békéscsaba, néző. Buchar (cseh), Kaiser (francia)

BÉKÉSCSABA: Tálas, BOKAN 14, Pekárik 3, PEROVIC 28, MLINAR 19, Medic 9. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Bodnár 4, Szpin. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

KHIMIK: DROZD 9, Napalkova 4, DUDNYK 10, Karpets 6, Mykytiuk 4, Boyko 10. Csere: Niemtseva (liberó), Stepanovska, Velikokon, Maievska 4, Hober. Vezetőedző: Andriy Romanovych.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:1, 9:5, 11:9, 16:12, 21:20, 23:24. II. játszma: 8:4, 16:9, 21:16. III. játszma: 8:5, 16:10, 18:12, 21:15, 24:15. Aranyjátszma: 3:2, 3:4, 8:4, 11:6, 14:6.

Továbbjutott a Swietelsky-Békéscsaba aranyszettben.

A csabaiaknál helyet kapott a kezdőcsapatban az új igazolás, Tanja Bokan is. A hazaiak jobban nyitották a meccset, gyakorlatilag végig vezettek a játszmában. Az első szettben azonban megsérült Pekárik Eszter, akit a mentők szállítottak a kórházba. A vendégek 23:23 után átvették a vezetést, de öt szettlabdájuk közül egyiket sem tudták értékesíteni. A BRSE 27:28 után sorozatban három pontot szerzett és megnyerte az első játszmát (30:28).

Pekárik Eszter apró mosolya a sérülés után (Fotó: Milyó Pál)

A fordulást követően a Khimik nyitott jobban, kétszer is vezetett, de a hazaiak átvették az irányítást 16:11-nél már az ukrán gárda vezetőedzőjének kellett időt kérnie. Az első meccsről előnnyel érkező vendégek nem kaptak új erőre, a BRSE magabiztosan hozta ezt az etapot is (25:15).

A magyar bajnok villámrajtot vett a harmadik felvonás elején, Bodnár Dorottya ászánál már időt is kért Romanovych mester (5:1). A meccs egyik leglátványosabb labdamenetét ugyan Bokan zárta le, de jött egy-két hiba és minimálisra csökkent a csabai előny (11:10). Innen azonban új lendületet kapott a Csaba, a végül 28 pontot szerző Nikoleta Perovic vezetésével izgalommentes volt a szett hajrája (25:16).

Padlóra került az ukrán csapat (Fotó: Milyó Pál)

Mivel a Khimik nyerte az első meccset 3-1 arányban, így a csabaiak csak egy 15 pontig tartó aranyszettben harcolhatták ki a továbbjutást. A "hirtelen halál" egy vitatott ukrán ponttal kezdődött, majd 4:4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Itt azonban jött Lucija Mlinar és hátára vette csapatát, így ellépett a házigazda. Andriy Romanovych hiába rendelte magához kétszer is saját csapatát, a vendégeknek nem volt visszaút. A kiválóan játszó hazaiak a nagyszerű hangulatot teremtő drukkerek segítségével megnyerték az aranyszettet és bejutottak a legjobb 16 közé (15:9).

A mérkőzést csütörtökön 21 órától felvételről, teljes egészében is megmutatjuk a 7.Tv-n!

A BRSE a következő körben a svájci Pfeffingen ellen lép pályára.