Röplabda: A DVTK otthonában is nyert a BRSE

2020. november 7. 20:11 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 3-0-ra nyert Miskolcon a DVTK otthonában. Tóth Gábor együttese így továbbra is 100 százalékos teljesítménnyel, mindössze egy elveszített ponttal vezeti a női Extraliga tabelláját.

DVTK – Swietelsky-BRSE 0:3 (–16, –16, –11)
Miskolc, 80 néző. Vezette: Halász, Szabó P.
DVTK: Sitku 3, Kovács E. 9, Kiss E. 3, Beddingfield 8, Horton 1, Szajkó 4. Csere: Dömsödi, Bertók (liberók), Mészáros Zs., Kundrák 2, Egri 2, Tóth R. Vezetőedző: Toma Sándor.
BRSE: Vander Weide 18, Pekárik 3, Drpa 15, Glemboczki 11, Grudina 9, Koseková. Csere: Kertész (liberó), Cicic, Molcsányi 2, Rády. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A csabai együttesből a súlyos sérülést szenvedő Anastasiya Bezsonova, valamint Zólyomi Rebeka hiányzott, a vezetőedző libero posztra Kertész Petrát nevezte, míg Molcsányi Rita ezúttal ütőként kapott szerepet. A miskolciak pont nélkül álltak a tabellán négy mérkőzés után, úgyhogy az ötszörös bajnok volt a mérkőzés esélyese.

A BRSE kezdte jobban a csatát, Toma Sándor, a hazaiak mestere, 6-2-es hátrányban már időt is kért. A piros-fehérek ugyan fel tudtak zárkózni, azonban a vendégek nem engedték ki a vezetést a kezükből. Lindsey Vander Weide pontjaival lépett közel a szett megnyeréséhez a Csaba, majd Marta Drpa szerezte az utolsó egységet (16-25).

(Fotó: Kuti István)

A második szett is hasonlóan indult, mint az első: a csabai együttes villámgyorsan öt ponttal meglógott riválisától. A DVTK ismét éledezett, de csak pár pillanatra tudta szorossá tenni a játékrészt, mert a szett közepén kis pihenést jól kihasználó, pontos ütésekkel visszatérő Glemboczki Zóra 20-12-re alakította az állást. A játszmahajrá Drpa perceit hozta, a szettlabdát pedig Vander Weide értékesítette (16-25).

A harmadik felvonás már nem hozott ilyen szoros küzdelmet, a DVTK fáradni látszott, a csabaiak pedig könnyedén növelték a különbséget. A vendégek főként Vander Weide remeklésével tízpontos fórt alakítottak ki. A BRSE Molcsányi megoldásával jutott meccslabdákhoz, amelyek közül a másodiknál rontott a házigazda (11-25).

A csabai lányok bő egy óra alatt arattak 3-0-s győzelmet Miskolcon és a tabella éléről várhatják a jövő heti, Kaposvár elleni idegenbeli rangadót.

Mestermérleg

Toma Sándor: Jól kezdtük a mérkőzést, aztán érthetetlenül megilletődötté vált játékunk. A Békéscsaba igazolta jó hírét, gratulálok nekik megérdemelt győzelmükhöz.

Tóth Gábor: Motiváltan, a taktikai utasításokat betartva röplabdázott a csapat. Örülök neki, hogy a hétköznapok során jól dolgozó fiataloknak is játéklehetőséget tudtam biztosítani, akik éltek is ezzel.