Robbanás történt egy békéscsabai, Vadász utcai lakóház melléképületében

2021. december 27. 08:17 | Mikóczy Erika

A Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint a detonációtól a főépület lakhatatlanná vált.

Robbanás történt egy családi ház kazánháznak is használt melléképületében, a békéscsabai Vadász utcában. A robbanás következtében a melléképület falazata és tetőszerkezete összedőlt, a főépület cseréphéjazata is károsodott, egyik fala kimozdult –  adta hírül hétfőn reggel a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Az esethez a békéscsabai hivatásos tűzoltók érkeztek ki, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is elindult a helyszínre. A családi ház lakhatatlanná vált, a lakó hozzátartozóknál kap szállást.

További programok »

Itthon

Veszélyes növényvédőszer-koktélok az európai almákban

Európa-szerte jelentős növényvédőszer-szennyezettséget mutatott ki egy friss vizsgálat, amely 13 országban – köztük Magyarországon – összesen 59 almamintát elemzett. A Pesticide Action Network Europe (PAN Europe) és partnerszervezetei szerint a hagyományos termesztésből származó almák túlnyomó többsége többféle, köztük neurotoxikus és úgynevezett „örök vegyianyagnak” számító (PFAS) peszticidet tartalmaz.
16:17
FEL