Rendhagyó előadás és múltidézés a Bárkával

2016. október 28. 16:40 | behir.hu

Bemutatkoztak a Bárka és a Körös Irodalmi Társaság által meghirdetett pályázat nyertesei. Ezúttal a fiatalok ismerhették meg a békéscsabai irodalmi folyóirat 1956-os emlékszámát. A rendhagyó előadáson a főszerkesztő az írások segítségével mondta el, mi történt hatvan éve.

Sáfár Gyula a Bárka ’56-os emlékszámában megjelent írását ismerhették meg az érdeklődők Komáromi Anett színművész előadásában. Az irodalmi folyóirat szerkesztősége ezúttal a helyi sörözőbe vitte el legújabb számát, hogy a fiatalok is hallhassanak a forradalom és szabadságharc eseményeiről. 

- Már egy előadást is tartottam itt másfél héttel ezelőtt az ’56-os forradalomról, meg az én személyes viszonyomról, meg 56 értelmezésének történetéről, és ők kérték meg, hogy legyen egy olyan irodalmi program, hol az új 56-os emlékszámot bemutatjuk - árulta el Elek Tibor, a Bárka irodalmi folyóirat főszerkesztője.

Ezúttal azok a nyertes Békés megyei alkotók mutatkozhattak be, akiknek a Bárka és a Körös Irodalmi Társaság hirdetett pályázatot.

Erdődi Ferenc egy verses levelet írt a gyulai fiatalok kivégzéséről. - Nagyon megérintett ez a történet, még diákkoromban, és akkor nem úgy fogtam fel, de most már, hogy az ember kezd egy kicsit érettebb lenni, akkor rájön arra, hogy nagyon fontos dolog, ami történt és valójában ez egy félreértés alapján történt, és hát kivégeztek két embert - mondta Erdődi.

A középiskolás Tömő Ákos novellája a budapesti Tököli úti fegyveres csoport történetét dolgozza fel: erről a csoportról röviden annyit kell tudni, hogy a szovjet intervenció folyamán ők harcoltak a legeredményesebben. November 6-án például egy teljes szovjet ejtőernyős századot is megsemmisítettek. Nekem ez egy olyan fegyvertény igencsak kiemeli, hogy milyen hősiesek voltak ezek az ellenállók.

A belvárosi söröző a forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából november végéig várja múltidéző programokkal az érdeklődőket.

További programok »

FEL