„Világhálón, interneten a királyfi nem jő fehér lovon, gyanús lehet, ha pénzt küldet, s a sors csap téged pofon! Érző lélek az ember mind, és a vágya hajtja, Jólétet, és gazdagságot egyre csak akarja. Észt is kapott- használja hát – a jóisten kegyéből, Ennyit szóltam, nem szólok már egyébről.”
Hallhatta minden járókelő a piacon szombat reggel, amit a hagyományőrző betyár, Lischka Gábor vőfély mondott. Az előadás az online csalások megelőzése érdekében mulatságos és hangulatos stílusban hívta fel a figyelmet az internetes csalások széles spektrumára. A rendőrség több fórumon felhívta a figyelmet a veszélyekre, ám ezzel az akcióval még közelebb akartak kerülni a lakossághoz.
Telekné Furák Mónika, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője hangsúlyozta, hogy a szerdai akciójuk sikeresnek bizonyult, mert a visszajelzések alapján többen is megjegyezték a nem szokványos figyelemfelhívás hasznosságát. Mint mondta, egyre többen esnek áldozatul a kiberbűnözésnek., felhívta a figyelmet arra, hogy az üzenetekben, SMS-ben, emailben, közösségi oldalakon csalnak ki legtöbbször különböző banki adatokat.
Nyomatékosította, hogy bármilyen gyanút is észlelünk, hívjuk fel saját pénzintézetünket annak érdekében, hogy meggyőződjünk arról, hogy nincs probléma a számlánkkal. Az is gyakori, hogy a kiberbűnözők hamis webáruházak üzemeltetésével próbálják átverni az embereket. Az is előfordul, hogy valótlan örökléssel vagy romantikus kapcsolatépítéssel próbálnak valakitől pénzt kicsalni. Telekné Furák Mónika hangsúlyozta, minden online felülethez óvatos gyanakvással álljunk.