Az egyesület vezetője a 7.TV Aktuális című műsorában elmondta, hogy júniusban megtartották első, nagyobb rendezvényüket, melyet a karanténban töltött idő inspirált. Bodóczi István úgy fogalmazott, hogy ebben az időszakban kevés volt a kikapcsolódási lehetőség, sok program maradt el, így amikor megérkeztek az első hírek a korlátozások enyhítéséről, az egyesületnél úgy döntöttek, hogy kihasználják a lehetőséget és olyan programot, sportolási lehetőséget biztosítanak a csabaiak számára, melyet jótékony céllal is összekötnek. A nevezési díjból származó bevételt ugyanis a Békéscsabai Diákönkormányzatnak ajánlották fel.
Nem ez volt az első, karitatív céllal életre hívott kezdeményezésük: télen például adventi koszorút készítésére kérték a családokat, az elkészült alkotásokra pedig licitálni lehetett. Az így befolyó összeget a Békés Megyei Központi Kórház békéscsabai tagintézménye számára ajánlották fel.
A mozgalom vezetője arra is kitért, hogy nem csak maga az egyesület fiatal, de tagjai is azok, sokan közülük már nem csak saját, de gyermekei boldogulását is egyengeti, mindezt pedig helyben képzeli el. Mint mondta, többen éltek külföldön, de a honvágy hazavezette őket, ezt a tapasztalatot felhasználva igyekeznek megmutatni a csabai fiataloknak, miért érdemes a Viharsarokban maradni. A mozgalom másik célja, hogy a helyi, gazdasági és társadalmi szereplőkkel is együtt működjenek – ennek volt egyik példája a júniusi sportnap.
– Célunk a közösségépítés és értékteremtés, saját példákon keresztül igyekszünk bemutatni, hogy miért érdemes Békéscsabán maradni. Azért tevékenykedünk, hogy minél több fiatalt helyben tartsunk, így egy még jobb várost létrehozva – fogalmazott az elnök, aki hozzátette: eddigi erőfeszítéseik meghozták a gyümölcsüket, hiszen számtalan pozitív visszajelzést kap naponta. Arról is beszélt, hogy habár aktív tagjaik a 40 év alattiak közül kerülnek ki, az ennél a kornál idősebbek tapasztalatára is számítanak.
Az elnök azt is kiemelte, hogy a következő megmozdulásuk várhatóan egy egészségügyi állapotfelmérés lesz a békéscsabaiak számára, melyet interaktív programokkal színesítenének, így például táplálkozásbiológus előadásával, aerobik programmal. Emellett szeretnének élményalapú, szabadidős tevékenységet is szervezni, amely hosszabb távon turisztikai attrakcióvá is válhatna; de kulturális programokat is tartanának heti rendszerességgel, hogy a fiatalokat segítsék a sikerhez vezető úton. A szúnyoginvázió elleni harcban is segítenének, illetve együttműködnének a 60 Ezer Fa Egyesülettel is.
Zárásként úgy összegzett: szemléletváltoztatásra lenne szükség a fiatalok körében, ezért szeretnének később előadásokat tartani középiskolásoknak arról, hogy komoly, alázatos munkával elérhetők a célok, ehhez pedig nem kell külföldre vagy Budapestre költözni.