Reggel 8-kor napirend előtti felszólalásokkal kezdődött meg az ülés.
A parlament ezt követően megtárgyalja a kormány normakontroll-javaslatát, amelyben a kabinet azt kérte, hogy a Ház kezdeményezze az Európai Bizottsággal való megegyezés érdekében a büntetőeljárásról szóló törvénymódosítás alkotmánybírósági vizsgálatát. A képviselők ezt követően szavaznak is a normakontroll-javaslatról.
A határozathozatalok során négy, az Európai Bizottsággal történő megegyezéshez szükséges törvényjavaslatot fogadhatnak el a képviselők. Várhatóan létrehozzák az EU pénzügyi érdekeinek védelmében fellépő Integritás Hatóságot, valamint a javaslattévő feladatot ellátó Korrupcióellenes Munkacsoportot. Változtatnak a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó összeférhetetlenségi szabályokon. Lehetővé válik, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal segítse az Európai Csalásellenes Hivatalt (OLAF) a magyarországi helyszíni ellenőrzéskor.
Döntés lesz arról a javaslatról is, amely alapján a kormányzati jogszabálytervezetek 90 százaléka kerülhet társadalmi egyeztetésre. Egy másik előterjesztés a közérdekű adatigényléseknél megszünteti a munkaerőforrás aránytalan mértékű igénybevételéhez kapcsolódó költségtérítés megállapításának lehetőségét.
A határozathozatalok után hat javaslat általános vitáját folytatják le. Ezek egyike kormánypárti képviselők kezdeményezésére rögzítené: a kabinet a veszélyhelyzet 30 napon túli meghosszabbítására az Országgyűlés felhatalmazását alkalmanként legfeljebb 180 napra kérheti.
Tárgyalják a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány létrehozásáról szóló törvényjavaslatot is. Az Európai Bizottsággal egyeztetett szabályok szerint változik az országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozata, ismét a korábbi szabályok szerint kell nyilatkozniuk, és családtagjaiknak is újból kötelező lesz nyilatkozatot tenni.
Szó lesz a Magyarország és Andorra között a jövedelemadók területén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adókijátszás és adóelkerülés megakadályozásáról szóló egyezmény kihirdetéséről, valamint a digitális platformok üzemeltetői által szolgáltatott adatokkal összefüggő, az adó- és egyéb közterhekkel kapcsolatos nemzetközi közigazgatási együttműködés egyes szabályairól szóló törvény módosításáról.
A központi költségvetés címrendjének az Integritás Hatósággal összefüggő módosításáról szóló határozati javaslat elfogadására azért van szükség, mert az újonnan felálló hatóság új fejezetet fog alkotni a központi költségvetésben.