Nőtt az agrárgépész szakmát választó diákok száma

2020. február 6. 07:54 | behir.hu

Öt év alatt 70 százalékkal nőtt az agrárgépész szakmát választó diákok száma, legtöbben a versenyképes jövedelem, a csúcstechnológiás gépek és a természet közelsége miatt választják a mezőgazdasági pályát, sokan a szakközépiskola elvégzése után azonnal elhelyezkednek - közölte a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetsége (MEGFOSZ) szerdán az MTI-vel.

Tájékoztatásuk szerint a 2014/15-ös tanévben országos szinten 1284 diákot vettek fel az említett szakmákba, a 17/18-as tanévben 2526-an, tavaly pedig 3584 diák választotta ezt a területet. A felvettek körülbelül 10 százaléka nő, akik leginkább az állattenyésztésben helyezkednek el.

Közölték: bár a gépészekre a legnagyobb szükség Nógrád, Zala, Vas, Somogy és Győr-Moson megyékben van, de a szakma az ország egyik területén sem telített.

A szövetség 2013-ban kezdte az agrárgépészet népszerűsítését, mivel a mezőgazdasági gépész, gépjavító, technikus és gépésztechnikus szakmákban súlyos munkaerőhiányt tapasztaltak.

 

Forrás: MTI

 

További programok »

Gazdaság

Vége az ÁSZF bújásnak: péntek óta egyszerűbb az online vásárlások visszamondása

Ha egy online vásárlás után meggondoljuk magunkat, péntektől már nem kell e-mail-címeket vadászni vagy az ÁSZF-et bújni az elállás módja után. Június 19-től ugyanis minden webshopnak kötelező lesz elektronikus elállási lehetőséget biztosítania a fogyasztóknak. A változás több tízezer magyar webáruházat érint, de a szakértők nem számítanak fennakadásokra vagy az elállások számának jelentős növekedésére. Írja a Shoprenter közleménye.
2026. június 20. 10:09
FEL