Csipkekészítőnek, faművesnek, fajátékkészítőnek, fazekasnak, gyékény-, szalma-, csuhétárgykészítőnek, kézi- és gépi hímzőnek, kosárfonónak, mézeskalács díszítőnek, nemezkészítőnek, népi bőrművesnek, szíjgyártó-nyergesnek, illetve szőnyegszövőnek és takácsnak lehet tanulni a Békés Megyei Népművészeti Egyesület képzésein, melyeknek az a célja, hogy a népi kézművesség területén az évszázadok alatt felhalmozott tudás átöröklődjön a mai kor embere számára. "Meggyőződésünk, hogy e tudás sok ember számára jelent kikapcsolódást, élményt, és egybenalkotási lehetőséget is" – írják a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.
Hozzáteszik: a békéscsabai népi kézműves oktatás filozófiája a kezdetektől változatlan maradt. Ez a hitelesség, a szakszerűség, a gyakorlatorientáltság, a pontosság és az emberség. Erről sok száz végzett szakember tanúskodhat, akik rendszeresen visszajárnak az alma materbe különböző továbbképzésekre.
2018-tól az egyesület szervezi a tudásátadás különböző formáit, ebben benne vannak a szakképesítést nyújtó képzések, az akkreditált tanfolyamok, a különböző időtartamú műhelyfoglalkozások és a nyári táborok. Referenciának tekintik, hogy a felsorolt formákban az elmúlt négy év alatt 247 csoportban 3025 fő vett részt. A szakképesítést nyújtó kurzusokban 11 szakágban – bőrműves, faműves, fazekas, hímző, kosárfonó, mézeskalács-készítő, nemezes, népi játék kismesterségek oktatója, szíjgyártó, szőnyegszövő és takács - eddig 164-en tettek sikeres vizsgát. Jelenleg 12 csoportban 122 résztvevő sajátítja el a népi kézművesség szakma fortélyait.
A képzések jelentkezési feltételeit, bemeneti követelményeit, részletes szakmai tartalmát, képzési díját, annak fizetési módját, rendszerességét a részletes felhívás tartalmazza.
A képzéseket minimum 8 fő jelentkezése esetén indítják el. A képzésekre jelentkezni 2023. április 30-ig az alábbi jelentkezési lap kitöltésével lehet.