Nem tudta megtartani a veretlenségét a BRSE

2022. március 5. 21:10 | behir.hu

A Vasas Óbuda otthonában zárta az Extraliga alapszakaszát a Swietelsky-Békéscsaba. A mérkőzésnek a helyezések szempontjából már nem volt tétje, ugyanis a vendégek az első, a fővárosiak pedig a második helyet biztosították be az utolsó előtti fordulóban.

Vasas Óbuda–Swietelsky-Békéscsaba 3:1 (-23, 24, 22, 18)
Extraliga, 14. forduló, Budapest, Folyondár utca. Vezette: Halász, Jámbor

Vasas: Fábián, Bannister 27, Zernovic 4, Kalicanin 6, Boyko 16, Abdulazimova 8. Csere: Juhár, Yurika (liberók), Török 10, Vezsenyi, Király-Tálas. Vezetőedző: Giannis Athanasopoulos.

BRSE: Drpa 23, Glemboczki 3, Pekárik, Kornienko 4, Strunjak 9, Klisura 11. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Zólyomi 7, Bodnár, Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Tóth Gábor ezúttal sem számíthatott minden játékosára, Bagyinka Fanni sérülés, Salla Karhu pedig betegség miatt nem tarthatott a csapattal Budapestre. Őket két fiatal, Tuska Brigitta, valamint a 14 éves Fekete Ramóna helyettesítette.

A tét hiányának ellenére mindkét edző a legerősebb csapatával kezdett. A Vasas nagy elánnal vetette bele magát a meccsbe, hamar négypontos hátrányban találták magukat a csabaiak. Tóth Gábor időkérése után sikerült stabilizálni a játékot, 8:8-nál utolérték ellenfelüket, majd Sara Klisura ütésével a fordítás is megvolt. Hárompontos fórra tettek szert, amikor Giannis Athanasopoulos is magához hívta övéit. Ezután kissé megtört a játék ritmusa, több nyitást és fogadást is elrontott a BRSE, de a hazaiak is sokat hibáztak. A hajrában így is magukra találtak és 22:22-nél egalizáltak, Tóth Gábor ekkor kérte ki második idejét. Két ponttal válaszoltak a csabaiak, majd Klisura bebombázta a második szettlabdát, ezzel megszerezték a vezetést.

Ahogy az első, úgy a második felvonást is a hazaiak indították jobban, de ekkor is villámgyorsan eltüntette a különbséget a BRSE. Parázs labdamenetek követték egymást, ám ezekből rendre a fővárosiak jöttek ki jobban, ezért Tóth Gábor 11:8-nál gyors eligazítást tartott. A csabaiak nyitásfogadása ekkor sem volt kellően stabil, de ezzel együtt óriási erőket mozgóstva zárkóztak, majd Zólyomi Rebeka blokkjával egyenlítettek. A végjátékhoz közeledve megint el tudott lépni a Vasas, és bár egyszer még sikerült egalizálni két játszmalabdát hárítva, a harmadik esélyét már kihasználta a hazai együttes.

A harmadik etapban a BRSE ragadta magához a kezdeményezést, agresszívak voltak, valamint a sánc is ekkor muzsikált a legjobban. Hét egységre tornázták fel a differenciát, ám ezután egy ötös sorozatot produkáltak az óbudaiak, aztán 13:13-nál megint egyenlő volt az állás. Tóth Gábor időkérése után érdekes ponttal fordított a hazai együttes, de nem tudtak nagyobb előnyt kiépíteni. A hajrára azonban így is ők fordultak kedvezőbb helyzetben, és most a második szettlabdát meg is oldották.

A negyedik játszma eleje hozta a legszorosabb küzdelmet, majd a Vasas gyorsan közé tett hármat, amire egy 8:1-es sorozattal válaszolt a BRSE. A pályán és a lelátón is paprikás hangulat uralkodott, látszott, hogy mindkét csapat maradéktalanul komolyan veszi a mérkőzést. A Vasas többször is el tudta tüntetni a hátrányát, 18:18 után pedig a vezetést is átvette, sőt, egymás után szerezte a pontokat, majd a hat meccslabda közül az elsőt értékesítette.

A BRSE így 3:1-es vereséget szenvedett és elvesztette veretlenségét, de az alapszakasz végeredményének szempontjából ez egyáltalán nem számít.

Giannis Athanasopoulos: „Nehéz mérkőzés volt, sok hullámvölgy jellemezte a játékunkat. Amiatt boldog vagyok, hogy többször is sikerült hátrányból felállnunk. Nem volt a legszebb meccs, de a küzdelem ott volt, és büszkék lehetünk arra, hogy legyőztük az eddig veretlen Békéscsabát. Megmutattuk, hogy készen állunk a kupadöntőre is.”

Tóth Gábor: „A sorozatos hibahullámoknak köszönhetjük a vereséget. Nagyon banális dolgokkal szokott ez kezdődni mindig, most is 11:4-es vezetésnél leesett egy ejtés és összedőlt a kártyavár. Amíg nem vagyunk képesek egyenletes teljesítményt nyújtani és nem ismerjük fel a pillanatokat, amikor nem szabad hibázni, addig nem fogunk tudni megnyerni ilyen meccseket. Borzasztóan sok ki nem kényszerített hibánk volt.”